Niesamowity kot urodził się z dwoma głowami, nagranie odbiera mowę. Pobił absolutny rekord długości życia

Niesamowity kot urodził się z dwoma głowami, nagranie odbiera mowę. Pobił absolutny rekord długości życia Źródło: youtube/Ripley's Belive It or not

Kot z dwiema głowami rodzi się niezwykle rzadko. To wynik niemal niespotykanego schorzenia, które występuje u tych zwierząt. Choć nie dawano mu żadnych szans, ten przeżył rekordową liczbę lat.

Kot noszący dwa imienia (ze względu na dwie "twarze"), Frank i Louie, to prawdziwy rekordzista. Choć niedawno właścicielka musiała się pożegnać ze swoim pupilem, to i tak prawdziwym cudem jest to, że przeżył aż tyle lat. Zwłaszcza, że wiele zdrowych zwierząt nie żyje tak długo.

Weterynarze twierdzili, że kot nie ma żadnych szans

Koty cierpiące na to rzadkie schorzenie są nazywane Janus, co nawiązuje do mitycznej postaci rzymskiego boga. Bóstwo starożytnych rzymian, podobnie jak te koty, miał dwie twarze. Niestety, dumna nazwa idzie również z ogromnym cierpieniem, przez jakie przechodzą takie zwierzęta. Często mają trudności z funkcjonowaniem i nie są w stanie przeżyć nawet miesiąca.

Weterynarze nie dawali kotu Frank i Louie żadnych szans. Twierdzili, że nie przeżyje dłużej niż miesiąc i trzeba będzie go uśpić, żeby nie umierał w męczarniach. Właścicielka jednak postawiła sprawę jasno - nie zgodzi się na uśmiercenie pupila. To, co zrobił ten zwierzak, przerosło kompletnie oczekiwania, zarówno opiekującej się nim kobiety, jak i weterynarzy. Frank i Louie został prawdziwym rekordzistą.

Jedyny taki na świecie, dwugłowy kot rekordzista

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dwugłowy kot przeżył aż 15 lat, co czyni go pod tym kątem rekordzistą. Żaden kot typu Janus nie przeżył aż tyle czasu, jedynie zdrowe zwierzaki potrafiły pobić ten rekord. Biorąc pod uwagę, że zwierzęta chorujące na taką przypadłość czasami nie przeżywają nawet miesiąca, to poprzeczka jest ustawiona wyjątkowo wysoko. 15 lat jest świetnym wynikiem, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że zdrowy kot pod opieką człowieka przeciętnie żyje od 10 do 12 lat. Internauci są zachwyceni tą niespotykaną historią i wolą życia zwierzaka.

- Spoczywaj w pokoju Frank i Louie. Uwielbiam go, chciałbym, aby przeżył dłużej - pisał internauta.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska aktorka ZGINĘŁA w wypadku. Miała 47 lat, teraz na jaw wyszedł jej romans
2. Martwego noworodka przewieziono do kostnicy. Nagle dziecko zaczęło się ruszać, ale przerażony pracownik wypełnił bezlitosne polecenie szefa

- Biedny kotek, mam nadzieję, że dobrze mu się żyło - czytamy dalej.

- Szkoda zwierzaka, ale 15 lat to i tak niezły wynik - komentowała użytkowniczka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Klienci lumpeksów będą BARDZO zdziwieni. Sklepy pojawią się w nietypowych dla nich miejscach
  2. Ujawniono największy sekret Zbigniewa Wodeckiego. Prawda wyszła na jaw po latach. Fani nie mogą uwierzyć
  3. Przykry incydent w rodzinie Kamila Durczoka. Syn wyrzuconego z TVN gwiazdora wymierzył mu bolesny cios
  4. Wiadomo już, kiedy będziecie musieli wyciągnąć z szafy zimowe kurtki. Prognoza pogody na najbliższy czas niejednego zdołuje
  5. Niestety, media obiegły nagłe, niespodziewane wiadomości. Nie żyje Włodzimierz Mucha

Źródło: Webniusy

Następny artykuł