Kot ugniata Cię łapkami? W ten sposób chce Ci przekazać ważną wiadomość

Kot ugniata Cię łapkami? W ten sposób chce Ci przekazać ważną wiadomość Źródło: youtube.com/ Matthew Productions

Kot to bez wątpienia jedno z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Uznany od pokoleń za świetnego łowcę myszy, coraz częściej staje się maskotką ogniska domowego. Zwierzaki, które tak kochamy, mają jednak małą tajemnicę. Często, w dość tajemniczych okolicznościach, ugniatają nasze brzuchy i kolana. Dlaczego tak robią?

Kot ma swoje zwierzęce nawyki. Często można go zobaczyć, jak przechadza się własnymi ścieżkami, ostrzy pazurki na częściach mebli lub miauczy w najmniej spodziewanych okolicznościach. Czasem też kot siada nam na kolanach i brzuchu, żeby te części ciała nam nieco pougniatać. Wiemy już, czemu nasze pupile zachowują się w ten sposób. Tego nikt nie mógł się spodziewać.

Kot ugniata łapkami. Tajemnica zachowań pupili rozwiązana

Okazuje się, że koty od najmłodszych chwil swojego życia mają wyuczony charakterystyczny odruch ugniatania. Wziął się on z potrzeby pozyskiwania pokarmu, gdyż małe kocięta właśnie za pomocą łapek naciskają na piersi swojej mamy, żeby zdobyć jak najwięcej mleka. Ta hipoteza zakłada, że kot w naszym otoczeniu czuje się, jakby znowu był małym kociakiem w obecności swojej mamy. To zachowanie ma nie tylko przypominać mu dzieciństwo, ale także obrazować dużą więź, jaką mamy ze zwierzęciem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Feromony między łapkami

Innym wyjaśnieniem takiego zachowania kota jest to mówiące o feromonach, które rzekomo znajdują się między pazurkami zwierzaka. Poprzez pocieranie łapek o nasz brzuch, w ciele zwierzaka aktywują się odpowiednie związki chemiczne, dzięki czemu uzyskuje stan błogości i szczególnego zadowolenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Tylko na chwilę spojrzał na telefon. Po 7 sekundach już nie żyli mama, córka i dwóch synów

Właściciele kotów często narzekają na to, że ich zwierzęta przy pomocy pazurków wbijają im się w skórę, co zostawia rany. Nie wynika to jednak ze złośliwości kotów, a stąd, że pragną okazać nam uczucia i pokazać swoje dozgonne przywiązanie. Biorąc pod uwagę to, że koty zasadniczo są indywidualistami, trzeba odbierać to zachowanie jako największy wyraz uwielbienia dla naszej osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Będzie NOWE 500 PLUS! Dostaną zarabiający poniżej 6 tys. złotych
  3. 6-letni syn polskiego muzyka zginął w wypadku samochodowym. Autem kierowała MATKA. Aż chce się płakać
  4. Zadźgał żonę. Podał powód, opisuje go jedno słowo
  5. Elżbieta II ukrywała chorobę. Wszystko wyszło na jaw, gdy kamery uchwyciły posiniaczone dłonie królowej
  6. Zaszczekał i ocalił rodzinę. Sam nie przeżył, pies bohater

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News