Myślała, że przygarnęła małego, schorowanego kota. Rok później nie mogła uwierzyć, jakie zwierzę z niego wyrosło!

Myślała, że przygarnęła małego, schorowanego kota. Rok później nie mogła uwierzyć, jakie zwierzę z niego wyrosło! Źródło: Facebook/Gatti

Kot Brownie, gdy się urodził, wyglądał bardzo źle. Cierpiał z powodu wrodzonych chorób, a lekarze nie dawali mu zbyt wielu szans. Właścicielka, która go przygarnęła, nie wiedziała jeszcze, co z niego wyrośnie.

Kot urodził się jako najmniejszy zwierzak z miotu. Ponadto miał problem - jedna z jego łap była zdeformowana i miał w niej tylko dwa palce. Lekarze sądzili, że zwierzę nie będzie żyło dłużej, niż rok. Mimo to znalazła się kobieta, która zdecydowała się go przygarnąć.

Kot był ciężko chory, nie dawano mu wiele nadziei

Biednego i schorowanego kota przygarnęła Justina Strumilaite, która nadała zwierzakowi imię Brownie, ze względu na brunatny kolor sierści. Kociak wyglądał bardzo źle i był wyjątkowo niemrawy. Niechętnie przyjmował jedzenie, nie bawił się i nie ruszał zbyt często. Jednak otoczony odpowiednią opieką, zaczął odzyskiwać siły.

Brownie zaczął znowu jeść i rosnąć. Mimo wrodzonej wady genetycznej i jak do tej pory się wydawało - wielu słabości i wątłej budowy, rósł w oczach. Gdy spojrzy się na zdjęcia z przed roku, trudno uwierzyć, że to te samo zwierzę. Niegdyś chorowity kot wyrósł na naprawdę wielkie i zdrowie zwierzę.

Kot przez rok zmienił się nie do poznania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Brownie to kot długowłosy, więc jego sierść jest naprawdę imponująca. To jednak nie wszystko, bo zwierzę urosło do niebotycznych rozmiarów. Jest naprawdę ogromny w porównaniu z innymi dorosłymi kotami, a "potężnego" wyglądu dopełnia właśnie długa sierść, która wygląda niemal jak lwia grzywa. Zdjęcie, na którym kilkuletnie dziecko trzyma Brownie na rękach, podbiło serca internautów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Druzgocące doniesienia o Agnieszce Woźniak-Starak. Wiadomo co się z nią teraz dzieje, nie jest dobrze

Jak przyznaje sama właścicielka, olbrzymi kot charakterem bliższy jest psu, niż swoim kocim kuzynom. Możliwe, że trudny start, wymagający sporo walki o przeżycie, wykreował bliższe psom zachowania u Brownie. Jak się okazało, dzięki pomocy dobrych i opiekuńczych ludzi, można wyjść nawet z pozornie beznadziejnych sytuacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dają nawet 110 tys. złotych. Jest jeden haczyk
  2. Kochanka męża zmarła i zostawiła mu maleńkie dziecko. Mężczyzna chce je wychować razem z bezpłodną żoną
  3. Mężczyzna raz na pół roku wymienia żarówkę i dostaje za to 80 tys. zł. Jednak to nie jest takie proste, jak się wydaje
  4. Wyszło na jaw, jak naprawdę Marta Kaczyńska żyje na co dzień. Wielu może się mocno zdziwić
  5. Jego zwłoki znaleziono w lesie. Uwielbiany bohater "M jak Miłość" nie żyje
  6. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

Źródło: lolmania

Następny artykuł