Do schroniska trafił czarny kot. Kiedy pracownicy przyjrzeli mu się bliżej szczęki im opadły ze zdumienia, zauważyli nadzwyczajny szczegół

Do schroniska trafił czarny kot. Kiedy pracownicy przyjrzeli mu się bliżej szczęki im opadły ze zdumienia, zauważyli nadzwyczajny szczegół Źródło: Unsplash/Hannah Troupe

Czarny kot podobno przynosi pecha. Zwierzęta o tym umaszczeniu często mają problemy ze znalezieniem nowego domu. Na szczęście nie dotyczyło to Batmana - wyjątkowego czworonoga, którym zaopiekowali się wolontariusze. Zwierzak zaskoczył ich swoim usposobieniem i wyglądem. Jeden szczegół jego aparycji na zawsze z nimi zostanie.

Kot trafił do schroniska z poważnymi problemami z układem oddechowym. Istniało zagrożenie, że tego nie przeżyje, ale dzięki wysiłkom wolontariuszy i weterynarzy, udało się go ocalić. Od razu otrzymał też nowe imię - Batman. Wystarczy na niego spojrzeć, aby przekonać się, dlaczego właśnie tak go nazwano. Kot jest nosicielem niesłychanie rzadkiej mutacji genetycznej, która sprawia, że oprócz czarnego umaszczenia oznacza się bardzo niecodziennym wyglądem.

Ten kot usłyszy wszystko

Batman miał bowiem rodziców, którzy byli nosicielami bardzo rzadkiego genu recesywnego. To sprawiło, że na jego ciele pojawiła się druga para uszu. Za pierwszym zestawem narządów słuchowych znajduje się drugi, nieco mniejszy, nadający mu naprawdę wyjątkowy wygląd.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pierwszy raz podobną mutację zaobserwowano w 1938 roku w Ohio w Stanach Zjednoczonych u kota o imieniu Toots. Batman nie jest jednak pierwszym zwierzakiem, który z tytułu podwójnych uszu zdobył popularność. Ostatnim głośnym przypadkiem rzadkiej mutacji był kot, którego zdjęcia obiegły media społecznościowe 11 lat temu - w 2008 roku. Zwierzak nosił imię Yoda i szybko stał się ulubieńcem internautów.

Batman szybko znalazł dom

Chociaż pod opiekę wolontariuszy trafił z poważną infekcją dróg oddechowych i nikt nie był pewien, czy uda mu się z tego "wykaraskać", Batman nie poddał się i wkrótce znowu zaczął dokazywać - korzystając w figlach również ze swojego nadzwyczajnie wyostrzonego zmysłu słuchu.

Gdy tylko jego zdjęcia trafiły na stronę schroniska, od razu znaleźli się chętni na przygarnięcie wyjątkowego zwierzaka. Mimo to wolontariusze dokonali dokładnej selekcji, aby Batman nie trafił w ręce ludzi, którzy mogliby po prostu chcieć zrobić na nim karierę - chociażby na Instagramie.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża

2. 22-letnia córka milionera zmarła podczas stosunku. Zwyrodnialec zrobił jej tak chore rzeczy, że jej ciało nie wytrzymało, rodzice zdruzgotani

- Przyjmujemy i dbamy o każde zwierzątko, które do nas trafia - powiedziała dyrektor placówki, do której trafił wyjątkowy kot, Hala Nuemah. Po prostu kiedy myślisz, że wdziałeś już wszystko, w drzwiach pojawia się nagle kot z 2 zestawami uszu - wyznała z rozbawieniem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci mogą dostać po 10 TYS. ZŁ! Warunek jest tylko jeden
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Przenigdy nie myj kurczaka przed gotowaniem. FDA ostrzega, to grozi poważnym zatruciem
  4. Jolanta Kwaśniewska nie miała dla córki litości i wygarnęła jej to w twarz. "Wyglądasz jak wiejskie dziecko, chore na tyfus"
  5. Media dotarły do mężczyzny, który ma być biologicznym ojcem księcia Harry'ego. Księżna Diana miała z nim potajemny romans

źródło: kochamy zwierzaki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News