Śpisz z kotem? Musisz wiedzieć, jakie są tego konsekwencje

Śpisz z kotem? Musisz wiedzieć, jakie są tego konsekwencje Źródło: youtube.com/Robin Seplut

Kot lubi przebywać blisko swojego właściciela. Wiele z nich uwielbia spać w jednym łóżku ze swoim opiekunem. Każdy powinien wiedzieć, czym może się skończyć takie zachowanie.

Kot próbujący spać ze swoim właścicielem jest dla wielu niepożądanym intruzem zaburzającym przestrzeń osobistą. Jak się jednak okazuje, dopuszczenie pupila do spania z nami może zmienić nasze życie na lepsze. Tak przynajmniej twierdzą amerykańscy naukowcy, którzy przebadali jaki wpływ na człowieka ma sypianie z kociakiem.

Kot wchodzi do łóżka? Niesamowite fakty dotyczące spania z kociakami

Według badań amerykańskich naukowców, kociaki wchodzące do łóżka pomagają w spokojniejszej pracy serca. Jak się okazuje, zwierzaki znacząco niwelują niebezpieczny stres, który może wpływać na pojawienie się chorób wieńcowych. Kolejnym argumentem przemawiającym za spaniem z pupilem jest statystyka amerykańskich psychologów. Wskazują, że osoby pozwalające na sypianie kotom w ich łóżkach łatwiej przezwyciężają choroby psychiczne oraz nie mają tak licznych problemów z depresją i stanami załamania nerwowego.

Kolejny argument będzie wielką zachętą dla panów. O wiele łatwiej jest znaleźć partnerkę w momencie, w którym przebywamy często z naszym kotem. Nie dość, że on uspokaja, to jego posiadanie buduje wizerunek mężczyzny jako osoby odpowiedzialnej i umiejącej wziąć odpowiedzialność.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kot przyjazny dla całej rodziny

Według badań University of Stockholm, kocięta mają też łatwość w pozbywaniu się groźnych bakterii szerzących się w naszym mieszkaniu. Chodzi chociażby o uniepalniacze bromowe, które mogą prowadzić do chorób tarczycy.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska OSTRO o własnej córce. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał
2. Tysiące policjantów na ulicach, w akcji drony i śmigłowce. TVN przekazuje wiadomości z Warszawy, będzie gorąco

- Uniepalniacze bromowane, których obecność wykryliśmy u kotów, mogą mocno "namieszać" w układzie hormonalnym. Kontakt z nimi może mieć szczególnie poważne konsekwencje dla małych dzieci. Ekspozycja na te chemikalia w trakcie rozwoju może się negatywnie "odbić" w późniejszym życiu i objawić między innymi chorobą tarczycy - tłumaczy Jana Weiss ze sztokholmskiego uniwersytetu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Starsze osoby będą zachwycone! Lidl przygotował dla nich WYJĄTKOWĄ niespodziankę
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Dała 2-letniemu synowi popularny owoc. Maluch go zjadł i umarł straszną śmiercią
  4. Nieprawdopodobne doniesienia mediów. Książę Harry nie jest synem księcia Karola
  5. Polacy płakali, kiedy śpiewała w "Mam talent". Po 11 latach wróciła do TVN, trudno znaleźć większą piękność

źródło: Webniusy

Następny artykuł