Widzisz, że twój kot położył się w taki sposób? Lepiej opuścić dom, każdy właściciel powinien poznać ten znak

Widzisz, że twój kot położył się w taki sposób? Lepiej opuścić dom, każdy właściciel powinien poznać ten znak Źródło: .

Kot jest niezwykle fascynującym zwierzęciem. Behawioryści ciągle starają się rozgryźć te zwierzaki. Ostatnie ustalenia sprawią, że każdy właściciel czworonoga wyjdzie, gdy tylko zobaczy, jak jego pupil się ułożył.

Kot ma wiele niezwykłych umiejętności - od spadania na cztery łapy, przez giętkie ciało, aż po zdolność do ukrycia się w każdym otoczeniu. Większość tych czworonogów potrafi się także komunikować ze swoimi właścicielami na swój specyficzny sposób. Nawet to, w jakiej pozycji leżą może dużo o nich mówić. Każdy właściciel powinien wiedzieć, co to oznacza. Tego dnia lepiej nie spędzać w czterech ścianach.

Kot się tak położył? Lepiej wyjść

Przez lata badań udało się ustalić, że koty mają niezwykle czułe zmysły. Potrafią też wyczuć wiele subtelnych zmian w otoczeniu dzięki swoim wibrysom. To dotyczy także pogody, dlatego jeśli chcesz wiedzieć, co się stanie z aurą za kilka chwil, bacznie obserwuj swojego pupila. Każda zmiana, jaka ma zajść w warunkach atmosferycznych, odzwierciedli się w zachowaniu domowych mruczków.

Najważniejszy jest sposób, w jaki kot leży. Jeśli położył się na grzebiecie można spodziewać się pięknej, słonecznej pogody. Podobnie jest też, gdy leży na boku, ale z odsłoniętym brzuszkiem. To znak, że lepiej wyjść z domu i nacieszyć się przyjemną aurą zamiast siedzieć w domu. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy czworonogi się myją.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli kot dokładnie się myje całe futerko, pogoda będzie spokojna. Inaczej się dzieje, jeśli nagle mruczek zaczyna nerwowo drapać meble lub nieznośnie pomiaukuje - zapowiada w ten sposób burzę lub zawieję. Nie najlepszym znakiem jest również długie spanie i mycie uszu. W taki dzień lepiej zabrać z domu sweter oraz parasolkę. Z kolei jeśli ma padać przez kilka dni, pupil będzie niechętnie wychodził na zewnątrz.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Wielu Polaków w żałobie. Maria Skrzypek nie żyje

Jeśli nie ma się kota w domu, warto obserwować też bezdomne zwierzaki. Są tak samo wyczulone na zmiany pogodowe, dlatego w drodze do pracy czy szkoły warto rozglądać się za dzikimi futrzakami. Ich zachowanie może być cenną wskazówką, która pomoże nie zmarznąć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Pracownicy budżetówki od stycznia dostaną więcej. Nie wszyscy jednak na równych zasadach
  3. Biszkopt z 3 składników zawsze wychodzi i nie opada. Smakuje jak słodka chmurka, palce lizać
  4. Podczas składania przysięgi małżeńskiej panna młoda nie wytrzymała. Zrobiła żenującą rzecz na oczach gości, wszystko się nagrało
  5. Przepiękne wspomnienie Zbigniewa Wodeckiego w The Voice Kids. Uczestnik poruszył jury do głębi

Źródło: Policja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News