Tak ostrego ciosu USA w Polskę jeszcze nie było! Politycy PiS są wściekli i próbują wydostać się z miażdżącego impasu. Co się wydarzyło?

Członek Rady ds. Bezpieczeństwa Narodowego w gabinecie prezydenta Baracka Obamy Charles Kupchan na łamach „New York Times” wyraził swoją opinię na temat sytuacji w Unii Europejskiej. Odniósł się szczególnie do działań podejmowanych przez polski rząd.

– Unia Europejska nie może sobie już pozwolić na delikatne traktowanie krnąbrnych członków. Jeśli Polska nie zawróci z kursu, Bruksela powinna dążyć do zawieszenia jej prawa głosu – stwierdził stanowczo Kupchan.

ZOBACZ TAKŻE: Zabił nożem człowieka, dostał medal od Kaczyńskiego

Nieoczekiwany atak USA

– Niech tak się stanie. Unia Europejska musi bronić swojej demokratycznej wiarygodności, nawet jeśli nie jest w stanie zmusić do tego Polski. W czasie kiedy Stany Zjednoczone zaginęły w akcji, to na UE spada odpowiedzialność za obronę zasad i praktyk demokratycznego społeczeństwa. Od tego zależy los Polski, Europy i Zachodu – dodał także były doradca Obamy.

– Jeśli Polska nie zmieni kursu, Unia powinna odebrać jej fundusze i izolować dyplomatycznie – zasugerował unijnym politykom.

Słowa Kupchana rozwścieczyły bez wątpienia polityków PiS, którzy niezmiennie zapewniają o bliskości między polskim i amerykańskim rządem. Prawdopodobnie nie spodziewali się oni podobnego ataku.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński mu tego nie daruje. Sikorski wyżył się na jego bratanicy

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą


Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

...

Zobacz również