Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionej 7 listopada córki słynnej aktorki. Ciało 19-latki znaleziono w pobliżu jej domu. Trwa sekcja zwłok, która ustali przyczyny śmierci nastolatki. W sprawie zatrzymano już kilka osób.

Gaia Pope to córka słynnej brytyjskiej aktorki Nastashy Pope. Dziewczyna była chora na padaczkę, cierpiała też z powodu zespołu stresu pourazowego. Jej zaginięcie natychmiastowo zaniepokoiło najbliższych. Przypuszczali, że miało związek z traumą, której doznała. Nie powiedzieli jednak, co dokładnie się wtedy wydarzyło.

71-latka podejrzana o morderstwo

Ostatni raz widziała ją 71-letnia staruszka Rosemary Dinch, babcia Nathana Elsey, z którymi Gaia się przyjaźniła. Oboje zostali zatrzymani przez policję i zwolnieni. Mundurowi podejrzewali ich o zabójstwo nastolatki.

Chwilę przed śmiercią kupowała lody

Zapisy z monitoringu w pobliżu miejsca zamieszkania uchwyciły przebiegającą nastolatkę. Ślad po Gai urywa się na nagraniach ze stacji benzynowej, na której kupowała lody. 10 dni później w pobliżu jej domu znaleziono ubrania, które 19-latka miała na sobie w chwili zaginięcia.

Policjanci i wolontariusze łączą siły

W poszukiwania dziewczyny zaangażowały się setki osób. Ich finał okazał się tragiczny. 18 listopada, w sobotnie popołudnie znaleziono ciało 19-latki nad klifem, niedaleko jej domu.

Kolejny podejrzany w sprawie

Policja podejrzewała również syna zatrzymanej wcześniej 71-latki 49-letniego Paula Elsey’a. Mężczyzna podobno wybitnie nie znosił rodziny Pope, a w szczególności nie cierpiał Gai. Ostatecznie po przesłuchaniach jego również zwolniono.

„Ona jest, nie zamierzam mówić, że była”

Przyczyny śmierci nastolatki nie są jeszcze znane. Ustalić je pomoże sekcja zwłok.

 – Ona jest, nie zamierzam mówić, że była, światłem mojego życia. Piękna, wrażliwa, mądra, kreatywna i wyrozumiała – powiedziała siostra zmarłej Gai, Clara Pope.

– Jesteśmy zdruzgotani. Nie ma słów, które oddałyby nasze cierpienie. Ona na zawsze będzie z nami – dodała Marienna Pope-Weidemann, cioteczna siostra nastolatki.

Zobacz również

Co stanie się z nami po śmierci? 10 niesamowitych teorii


12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach