Znany YouTuber Sylwester Wardęga przebywa obecnie w Brazylii, gdzie robi zdjęcia do filmów na swój kanał. Wycieczka nie idzie jednak całkowicie po jego myśli.

Wardęga poleciał do Rio de Janeiro, aby nakręcić tam materiał, który później przedstawi swoim fanom. Padł też ofiarą kradzieży i to nie małej. O zdarzeniu poinformował przez Facebook.

– Wybieram pieniądze w Brazylii tylko w bankach, płacę kartą tylko w dobrych sklepach… mimo to ktoś skopiował moją kartę i wypłacił sobie 25.000 zł. #riodejaneiro – napisał Wardęga na swoim profilu

Ktoś wypłacił sobie dokładnie 26378,78 PLN. Pomimo środków bezpieczeństwa, które wyżej zacytowano przestępcy znaleźli sposób, aby kartę Sylwestra Wardęgi skopiować.

– W Niteroi (miasto naprzeciwko Rio de Janeiro; po drugiej stronie zatoki Guanabara) byłem tylko raz, w jednym sklepie… zajmującym się elektroniką. Panowie byli bardzo mili i dali mi nawet zniżkę… niestety nie mam żadnych dowodów, że tam skopiowano moją kartę, więc nikogo oskarżyć nie mogę… są to tylko moje domysły ;/ równie dobrze mógł to zrobić ktoś na Copacabanie i sobie pojechać uberem do Nitroi (lub co gorsza, mógł jechać ze złotówą). Co więcej gość wybierał z tych bankomatów codziennie o podobnej porze, spędzając przy nich około 5 minut (5 transakcji dziennie). Niby nic, ale zawsze jakaś wiedza. Może są tam kamery itd. Będę to badał. – zdradził youtuber w komentarzach pod postem.

Przestępczość w Brazylii (szczególnie wśród nieletnich) jest ogromnym problemem, z którym rząd federalny bezskutecznie walczy. Niestety Sylwester Wardęga odczuł ją na własnej skórze. Kilka dni przed kradzieżą opublikował inny post na Facebooku, w którym, mówiąc kolokwialnie, wykrakał przestępstwo, które na nim popełniono.

– Po ulicy chodzimy szybko, pewnie i od 2 dni nic nam nie skradziono, choć na plaży Copacabana próbowano nam odebrać drona. Z wyjątkiem kieszonkowców Brazylijczycy są bardzo mili i przyjaźnie nastawieni, mimo że słabo mówią po angielsku, można łatwo się dogadać choćby na migi – pisał gwiazdor.

źródło: wp.pl

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również