koszalin
fot.polska agencja prasowa
Mateusz Wysokiński - 7 Stycznia 2019

PiS wykorzystuje śmierć nastolatek z Koszalina? Internauci są na nich wściekli

Koszalin jest obecnie pogrążony w żałobie spowodowanej śmiercią pięciu młodych mieszkanek miasta. W mediach i wśród opinii publicznej trwa dyskusja, czy śmierć kobiet powinna zostać uczczona żałobą narodową, a także czy rządzący przypadkiem nie wykorzystują tragedii do własnych celów politycznych. Co zrobią politycy Prawa i Sprawiedliwości?

Koszalin w ostatnim czasie nie jest najweselszym miejscem na świecie. Tragiczny wypadek, jaki miał miejsce w jednym z escape roomów na terenie miasta jest na ustach nie tylko lokalnej społeczności, ale także całej Polski, która śle swoje modlitwy i kondolencje w kierunku rodzin ofiar. Wśród nich nie brakuje także polityków PiS, którzy zdaniem internautów mają wykorzystywać tragedię do własnych celów. Czy tak właśnie jest?

Koszalin w żałobie. PiS chce wykorzystać sytuację?

Kondolencje do ofiar płyną ze strony wszystkich bardziej prominentnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, w tym premiera i ministrów poszczególnych resortów, a także prezydenta. Pomimo słów otuchy, internauci i obserwatorzy polskiej sceny politycznej są zdruzgotani faktem, że nikt z rządzących nie zdecydował się na wprowadzenie żałoby narodowej, tak jak miało to miejsce chociażby przed świętami, gdy doszło do wybuchu metanu w czeskiej kopalni węgla w Karvinie. - Czym się kierujecie w takich momentach? Liczbą ofiar? Ich statusem społecznym? Medialnym odzewem? Oczekiwaniami mediów? – pytał na Twitterze Marek Migalski do prezydenta Andrzeja Dudy.

Śmierć dzieli internautów

Niektórzy uważają jednak, że zabiegi polityków Prawa i Sprawiedliwości w sprawie katastrofy mają wymiar czysto polityczny, który mógłby pokazać siłę partii rządzącej. Przypomnijmy, że po tragicznych wydarzeniach minister Joachim Brudziński zarządził kontrolę we wszystkich escape roomach w Polsce pomimo tego, że doniesienia o nieprawidłowościach w biznesach takiego typu były cały czas zgłaszane.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Martyna WojciechowskaMartyna Wojciechowska wyjawiła swoje prywatne sekrety. Można się popłakać!Czytaj dalej
Czy politycy Prawa i Sprawiedliwości będący pod wpływem głosów swoich wyborców zdecydują się na spójne stanowisko w sprawie? Na razie tylko władze lokalne uczciły pamięć zmarłych poprzez zarządzenie jednodniowej żałoby w Koszalinie, a także odwołaniu tradycyjnego orszaku trzech króli. Zamiast tego, w mieście odbyły się uroczystości żałobne z udziałem biskupa diecezji koszalińskiej, a także burmistrza miasta.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Edyta Górniak znalazła na planie TVN najlepszą możliwą rzecz. Gratulacje!
  2. Widzowie nie mają litości. Chcą zniszczyć Polsat i roznieść stację po tym, co robili
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Grażyna Kulczyk z partnerem. Kim jest najbogatsza kobieta w Polsce
  5. Ile lat ma Barbara Kurdej-Szatan? Ta informacja totalnie was zaskoczy
Martyna WojciechowskaMartyna Wojciechowska i sekrety jej urody. Nie zgadniecie, ile czasu się maluje!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News