Kościół nie zgadza się z prezydentem Komorowskim w sprawie podpisania ustawy o in vitro. Na łamach „Naszego Dziennika” ks. prof. Wojciech Góralski zdradził, co należy robić, gdy prezydent przyjdzie na mszę świętą. 

Ks. prof. Wojciech Góralski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego twierdzi, że prezydent Komorowski dopuścił się ewidentnego publicznego grzechu podpisując ustawę o in vitro. Z tego tytułu prezydent został wyjęty z kręgu osób, które mogą przystąpić do Komunii świętej.

Kanonista w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” przekonuje, że obecnie duchowni Kościoła katolickiego mają obowiązek przypominania głosującym za in vitro, że nie mogą przystąpić do Komunii. Tyczy się to przede wszystkim prezydenta.

– W tej sytuacji mamy obowiązek przypominania tym, co poparli in vitro, że nie mogą przystępować do Komunii św. Może to także zrobić ksiądz przed mszą św., widząc, że osoba która publicznie poparła in vitro, a nie zmieniła swoich poglądów i trwa w grzechu ciężkim, może chcieć przystąpić do Komunii św. – dodał kanonista.

Aby wrócić do kręgu osób, które mogą przyjmować Komunię świętą, według ks. prof. Góralskiego, prezydent powinien „oznajmić publicznie, że popełnił błąd”. Duchowny dodaje, że musi być widać, iż osoba „szczerze żałuje za grzech”.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również

Zobacz również