Skandaliczny oficjalny komunikat parafii. "Nie można być chrześcijaninem i liberałem w stylu PO-KO, PSL, .N, Wiosny, SLD"

Skandaliczny oficjalny komunikat parafii. "Nie można być chrześcijaninem i liberałem w stylu PO-KO, PSL, .N, Wiosny, SLD" Źródło: Pxhere/CC0 Public Domain

Kościół nie powinien angażować się w politykę, jednak coraz częściej pojawiają się sytuacje, które temu zaprzeczają. Jedna z parafii na Pomorzu włączyła się w kampanię wyborczą i wystosowała skandaliczny komunikat.

Przed wyborami coraz częściej słyszy się, że Kościół aktywnie uczestniczy w kampanii wyborczej. Nawoływanie do głosowania na konkretne ugrupowania i wywieszanie przed świątynią plakatów z wizerunkami polityków są potępiane przez wiernych. Niektórym parafiom daleko jednak od apolityczności. Na pomorzu został wystosowany skandaliczny komunikat, który nie pozostał bez echa. 

Kościół nawołuje do głosowania na konkretną partię

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa tygodnie wybierzemy osoby, które będą rządziły naszym krajem przez następne lata. Do głosowania namawiają nie tylko sami politycy, ale także aktorzy, wokaliści i celebryci. Niestety pojawiły się doniesienia, że również Kościół dołączył do kampanii wyborczej i przekonuje do głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego. 

Jedna z kaszubskich parafii opublikowała skandaliczny komunikat. Wierni byli oburzeni jego treścią, w której były wskazane niemalże wytyczne odnośnie głosowania. Parafia wypunktowała, na które partie prawdziwy chrześcijanin nie powinien głosować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dziś potrzeba czytelnego świadectwa jakie są nasze poglądy. Nie można być trochę chrześcijaninem i trochę liberałem w stylu: Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowoczesnej, Wiosny, Sojuszu Lewicy Demokratycznej itp. Albo, albo. Trzeciej drogi nie ma - czytamy na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niestępowie w powiecie kartuskim w województwie pomorskim.

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Autorzy komunikatu nie wymienili jedynie partii Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji. Wierni coraz częściej publikują na portalach społecznościowych sytuacje, w których kościół zabiera głos w sprawach polityki. Ostatnia prosta kampanii wyborczej obfituje w coraz większe zaangażowanie Kościoła w tej sprawie, co nie wszystkim Polakom się podoba. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w pośpiechu wycofuje wadliwy produkt. Stwarza ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA! 
  2. Kryzys w małżeństwie Małgorzaty Kożuchowskiej. Tabloid wylicza jej WSZYSTKICH mężczyzn, nie jest dobrze
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza

źródło: Wprost

Następny artykuł