Ostre słowa b. zakonnika. "Potępianie homoseksualizmu z ambony i cieszenie się męskimi wdziękami"

Ostre słowa b. zakonnika. "Potępianie homoseksualizmu z ambony i cieszenie się męskimi wdziękami" Źródło: .

Kościół to miejsce, które stoi na straży wartości chrześcijańskiej tradycji. Wielu ludzi ufa księżom - broniąc ślepo nawet tych, którzy winni są zarzucanych im czynów. Nie powinno to mieć miejsca, jednak często tak właśnie się dzieje. Były zakonnik apeluje, aby traktować księży tak, jak innych ludzi, którzy ulegają pokusom. Przez 20 lat widział hipokryzję, o której dzisiaj opowiedział.

Kościół był jego domem, a wiara - całym życiem. Były dominikanin postanowił zdradzić, jak wyglądają kulisy życia zakonników. Choć wiara oparta jest na fundamentalnych wartościach tradycji, okazuje się jednak, że w jego ocenie nierzadko budowana była przez ludzi grzesznych.

Dobrze wie o tym Tadeusz Bartoś - zakonnik, który po 20 latach postanowił opuścić zakon założony przez św. Dominika Guzmana (potocznie zwany "dominikanami"). W rozmowie z "NaTemat" zdradził kilka szokujących faktów, które mają miejsce za kulisami zakonnego życia.

Kościół był jego domem przez 20 lat. Były dominikanin zdradza prawdę o życiu zakonnym

Tadeusz Bartoś w wywiadzie z portalem "NaTemat" podzielił się szokującym wyznaniem. Opowiedział o tym, jak naprawdę wygląda zakonne życie, które przepełnione jest szokującą hipokryzją.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kościół, według autora książki "Mnich" jest miejscem, w którym znajdziemy nienawiść do osób o innej orientacji seksualnej niż heteroseksualna. Pomimo teorii w praktyce jednak księża, zdaniem Bartosia, często potajemnie odbywają stosunki homoseksualne. Pojawia się więc głęboka niespójność i hipokryzja, która dla niektórych jest trudna do zaakceptowania. 

 - Żeby było jasne (...) chodzi tu o (...) hipokryzję: dwójmyślenie i dwójmowę, które okazują się nie do zniesienia. Potępianie homoseksualizmu z ambony i cieszenie się męskimi wdziękami - mówi w rozmowie z "NaTemat".

Choć sam odszedł 20 lat temu z zakonu, nie ukrywa, że nie było to wcale proste zadanie, bowiem kosztowało go wiele. Sama decyzja znacznie nadszarpnęła jego zdrowie psychiczne, a on - musiał diametralnie zmienić otoczenie. Większość zakonników nie decyduje się na taki krok, bowiem boją się o swoje finanse. W Kościele zapewnione mają stałe wynagrodzenie, które w zupełności wystarcza na prowadzenie wygodnego życia. Po odejściu z instytucji byli księża często nie mogą znaleźć pracy i zmuszeni są często korzystać z pomocy opieki społecznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Maja Sablewska bez ubrań wije się w pościeli. Niejednemu oczy wyjdą z orbit (FOTO)
  4. Co łączy Julię Wieniawę i Michała Szpaka? Opadły nam szczęki
  5. Porażająca przepowiednia ojca Pio o III WŚ. Zdradził, co stanie się z Polską
  6. GIF wycofuje z aptek popularne leki. Lepiej wyrzućcie je natychmiast do kosza

 

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News