"Hallelujah" wykluczone. Polski Kościół stworzył LISTĘ zakazanych piosenek

"Hallelujah" wykluczone. Polski Kościół stworzył LISTĘ zakazanych piosenek Źródło: źródło: pixabay.com

Narzeczeni chcą, żeby ich ślub był wyjątkowy. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu, które zapamiętane zostanie na lata. Polski Kościół ma jednak dość zbyt kreatywnych pomysłów i postanowił ukrócić swawolę zakochanych.

"Hallelujah" Cohena to jedna z najbardziej popularnych piosenek, o których wykonanie na ślubie proszą młodzi. Chętnie zmieniają również klasyczne kościelne organy na skrzypce, gitary, a czasem nawet perkusje! Coraz mniej podoba się to Polskim księżom, którzy twierdzą, że muzyka świecka nie powinna być częścią religijnego nabożeństwa.

Kościół tworzy listę piosenek zakazanych!

- Trzeba może ustalić kanon piosenek zakazanych, które nie powinny być wykonywane w trakcie liturgii - wyszedł z propozycją ks. Andrzej Turek, rzecznik V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Lista jest tworzona póki co tylko dla tej jednej diecezji, ale nie ma wątpliwości - korzystać z niej zaczną księża w całej Polsce. Duchowni mówią, że chcą odpocząć od "Hallelujah", które zdecydowanie zbyt często pojawia się na ślubach, a nie jest to muzyka kościelna. Bardzo często para młoda wykorzystuje fakt, że uroczystość odprawiana jest dla nich i proszą księdza o rzeczy, na które on nie może się zgodzić, jak niekonwencjonalny wygląd panny młodej lub wykorzystanie świeckich piosenek, których słowa są sprzeczne z tym, co głosi kościół.

Rozwiązanie Kościoła zniechęci nowożeńców?

- Księża czasem muszą się mocować z różnymi opiniami, wizjami narzeczonych. Jest wiele nadużyć, wynikających niejednokrotnie z niewiedzy, czasem z postawy życzeniowej. Przede wszystkim chodzi o sam ryt sprawowania sakramentu, o całą ornamentykę, która mu towarzyszy. Jest chociażby kwestia pieśni. Trzeba może ustalić kanon piosenek zakazanych, które nie powinny być wykonywane w trakcie liturgii. - opowiada dalej ks. Andrzej Turek. Polski Kościół tym ruchem wykonuje znaczny krok... do tyłu! Ograniczenie swobody młodych może ich zniechęcić do ślubu kościelnego. W innych krajach, jak na przykład katolickiej Irlandii, podejście jest zdecydowanie inne. Warto wspomnieć przykład księdza, który sam wyszedł z inicjatywą i zaśpiewał młodym "Hallelujah" w ramach niespodzianki. Jego głos przyprawił wszystkich o ciarki, a młodzi byli zwyczajnie szczęśliwi. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje legenda polskiej muzyki. Przegrał z rakiem
  2. Doda w okropnej żałobie. Śmierć zabrała jej najbliższą rodzinę
  3. "Jan Paweł II przewraca się w grobie!" Wszystko przez Rydzyka
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News