Dziś w kościołach w Polsce zostanie odczytany list biskupów. "Prosimy o wsparcie"

Dziś w kościołach w Polsce zostanie odczytany list biskupów. "Prosimy o wsparcie" Źródło: fot. pxhere.com

Kościół stanął w obliczu ogromnej krytyki ze strony Polaków. Z tego względu na dzisiejszych mszach zostanie odczytany specjalny list od biskupów, w którym duchowni proszą o wsparcie.

Kościół aktualnie znajduje się pomiędzy przysłowiowym młotem a kowadłem. Z jednej strony mamy rozwścieczonych ludzi, którzy są oburzeni tym co przez lata działo się w kościelnych strukturach, a z drugiej duchownych, którzy na zmianę przyznają się do zaniedbań lub bronią się w sposób, który tylko jeszcze bardziej zaognia konflikt i dyskusję wokół niego.

Naprzeciw temu problemowi wychodzą polscy biskupi, którzy sporządzili specjalny list, który zostanie odczytany w każdym kościele podczas niedzielnej mszy. Duchowni przyznają się w nim do popełnionych błędów, a także proszą o wsparcie w tym, aby w przyszłości do podobnych sytuacji nie dochodziło.

Kościół prosi o wsparcie

Biskupi rozpoczęli swój list od stwierdzenia, że nie ma słów, aby w tym momencie przedstawić ich wstyd, który wywołany jest problemem pedofilii w Kościele. Dodatkowo zaznaczono, że każdy winny czynów pedofilskich powinien zostać surowo ukarany, tak samo, jak osoby odpowiedzialne za ich ukrywanie.

 - Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem wielkiego zgorszenia i domagają się całkowitego potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców, oraz wobec osób skrywających takie czyny - czytamy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oczywiście pojawiło się również odniesienie do filmu braci Sekielskich, jednak uwagę wielu osób zwrócił fragment, w którym biskupi proszą o wsparcie. Chodzi mianowicie o to, że duchowni chcą zebrać wokół siebie wszystkich ludzi dobrej woli, aby razem doprowadzić do tego, że w przyszłości, tego typu zbrodnie nie będą miały już miejsca. Ich prośba kierowana jest do wszystkich grup. Dodatkowo wnoszą również o większą wrażliwość wobec dzieci oraz ofiar.

 - Prosimy o wsparcie wychowawców i opiekunów dzieci i młodzieży w przedszkolach i szkołach oraz w zakładach opiekuńczo-wychowawczych. Prosimy o pomoc w zdobywaniu odpowiedniej wiedzy i umiejętności, by wszystkie placówki prowadzone przez Kościół stały się domami bezpiecznymi, wyznaczającymi najlepsze standardy ochrony dzieci. Taki sam apel kierujemy do odpowiedzialnych za ruchy katolickie i organizacje młodzieżowe. Bądźmy wszyscy bardziej wrażliwi wobec dzieci i młodzieży, a także wobec osób pokrzywdzonych - piszą polscy biskupi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Natalia Kukulska po latach zdradziła coś niesamowitego o Zbigniewie Wodeckim. Aż trudno w to uwierzyć
  2. Dramat Poli Raksy. Legendarna aktorka w bardzo GORZKICH słowach podsumowała swoją karierę. Będziecie płakać
  3. Po słonecznej sobocie w wielu regionach Polski gwałtowne załamanie pogody. Paskudna prognoza na niedzielę
  4. Serial Czarnobyl pod ostrzałem. Fani mają pretensje do twórców
  5. Kultowy serial TVP traci głównego aktora. Powód zasmuci fanów serialu
  6. 2-letnia Klara Lewandowska jest na diecie. Wiemy, czego zabrania jej jeść Anna i jak mała na to reaguje, przesada?

 

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News