Duchowny w ostrych słowach o polskich politykach. "Zachowują się jak margines społeczny"

Duchowny w ostrych słowach o polskich politykach. "Zachowują się jak margines społeczny" Źródło: youtube.com/Press.Warszawa

Chociaż Kościół zdaniem wielu osób powinien odciąć się od polityki, to nadal znajduje się wielu duchownych, którzy zabierają głos w ważnych dla Polski kwestiach. Najlepszym przykładem jest ojciec Ludwik Wiśniewski, który postanowił ostro podsumować klasę polityczną. Głośno powiedział o tym, o czym może w ostatnich dniach myśleć znaczna część społeczeństwa.

Kościół ma w swoich szeregach osobistości, które wyraźnie zaznaczają swoją obecność w polityce. Wśród takich księży można znaleźć m.in. Tadeusza Rydzyka, którego sympatia jest skierowana w stronę partii rządzącej. Na drugim biegunie można wskazać ojca Ludwika Wiśniewskiego, który krytycznie odnosi się do całej klasy politycznej.

Ksiądz ostro podsumował polityków. "Margines ludzi nawiedzonych"

Ojciec Ludwik Wiśniewski udzielił obszernego wywiadu dla portalu Onet.pl. W rozmowie z Sebastianem Białachem duchowny stwierdził, że politycy zachowują się obecnie jak "margines ludzi niezrównoważonych". - Musimy zdawać sobie z tego sprawę, że w każdym kraju jest taki margines ludzi niezrównoważonych i nawiedzonych. Najgorsze jest to, że klasa polityczna zaczyna zachowywać się jak taki margines społeczny. Ważne, by ten apel usłyszeli politycy, bo to od nich zależy, jak będzie wyglądał język debaty publicznej. A taki margines był, jest i będzie - powiedział duchowny. Ksiądz zauważył również, że staliśmy się w pewnym stopniu obojętni na narrację prowadzoną przez wszystkie ugrupowania. - Gdzieś zanikło społeczeństwo obywatelskie, nie było żadnych reakcji na takie słowa. My się zwyczajnie do tego przyzwyczailiśmy. Uznaliśmy, że taki język polityków jest normalny. A tutaj trzeba reagować - dodał. Duchowny ma jednak sporo nadziei, że z biegiem czasu politycy będą w stanie coraz bardziej krytycznie patrzeć na swoje zachowanie. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Kościół może mieć wpływ na polityków. Ksiądz pouczył Andrzeja Dudę

Jak podkreśla Ludwik Wiśniewski, jego słowa wziął sobie do serca nawet Andrzej Duda. Prezydent zrozumiał przekaz, dzięki czemu możemy mieć nadzieję na to, że polska polityka w końcu ruszy do przodu. - Mam nadzieję, że ludzie zaczną się wstydzić. Po moich słowach była reakcja prezydenta Andrzeja Dudy. W programie Moniki Olejnik podziękowałem mu za to. Po jego słowach wydaje mi się, że powoli do ludzi zaczyna docierać. Nie można bezpodstawnie mówić, że ktoś zbrodniarzem i złodziejem. Jeżeli ktoś tak mówi, to nie ma prawa zajmować wysokiego stanowiska - zaznaczył. Ojciec Wiśniewski odniósł się również do materiału TVP, w którym jego słowa posłużyły do oczernienia Donalda Tuska. Ksiądz zauważył, że od dawna nie utrzymuje kontaktu z prezesem Jackiem Kurskim i nie do końca wie, czego jeszcze może się po nim spodziewać. - Kiedyś mieliśmy ze sobą kontakt, ale teraz nie mamy żadnego. Chciałem go zawstydzić. Nie wiem w jakiej jest sytuacji, pod jakimi naciskami się znajduje. Telewizja publiczna to podstawowy wychowawca narodu. Jeżeli takiej funkcji nie spełnia, to po co ona jest? - zapytał na łamach portalu Onet.pl.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Papież Franciszek stanowczo o likwidacji celibatu. „To dar dla Kościoła” 
  2. 60% Polaków nie ma wątpliwości. Twierdzą, że biskupi chronią księży pedofilów 
  3. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  4. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News