W Polsce powstanie nowy Kościół? Niewiarygodne, gdzie miałyby odbywać się msze

W Polsce powstanie nowy Kościół? Niewiarygodne, gdzie miałyby odbywać się msze Źródło: Unsplash/James L.W.

W Polsce mógłby powstać nowy Kościół. To koncepcja słynnej, polskiej reżyserki Agnieszki Holland, która ma już zdecydowanie dość grzechów Kościoła Katolickiego. Kobieta zaproponowała więc coś bardzo odważnego.

Kościół Katolicki w Polsce znajduje się obecnie pod ostrzałem. Jak wynika z danych statystycznych, coraz więcej Polaków odchodzi od wiary, a i sama instytucja jest nieustannie atakowana za niejasne finanse i afery z księżmi-pedofilami. Agnieszka Holland chciała wziąć sprawy w swoje ręce, zaproponowała więc nową organizację religijną. Wiele osób będzie zaskoczonych jej propozycją.

W Polsce powstanie nowy Kościół? Reżyserka ma swój koncept

Agnieszka Holland deklaruje się jako osoba wierząca, ale nie ukrywa, że nie jest jej po drodze z instytucją Kościoła Katolickiego. Niejednokrotnie nie szczędziła ostrych słów krytyki. W ostatnim wywiadzie dla Kultury Liberalnej zdradziła coś, co wszystkich kompletnie zaskoczyło. Okazało się, że sama chciałaby założyć nowy Kościół, ale "brakuje jej czasu".

- W Polsce siła Kościoła bierze się nie z przywracania sensu, ale kulturowego organizowania wspólnoty. Nie wynika ani z głębokiej wiary, ani z szacunku do biskupów” [...] Ja bym założyła nowy kościół. Miałam nawet taki plan, tylko zabrakło mi wolnego czasu. Zakładanie kościoła jest bardzo pracochłonne. […] Nie wydaje mi się, żebyśmy w Europie wymyślili coś lepszego - mówiła w wywiadzie.

Kościół feministyczny i nietypowe miejsce na odprawianie mszy

Wydawać by się mogło, że znana reżyserka żartuje, jednak ona zapewnia, że jest całkowicie poważna. Co ciekawe, jej kościół byłby bardzo feministyczny, bo jak sama twierdzi, los świata zależy teraz od kobiet. Ponadto wpadła na wyjątkowo interesujący pomysł, gdzie mogłyby odbywać się msze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mówię zupełnie serio. Polski Kościół katolicki gnije już tak bardzo, że musi dojść do jakiejś reformacji. Mój kościół byłby kościołem Jezusa syna kobiety, nie syna Boga. I wróciłby całkowicie do korzeni.  Mój kościół byłby oczyszczony z całego brudu, który tam jest, i skierowany do człowieka. W tym do kobiet. Kościół katolicki wyklucza kobiety z wpływu na swój kształt. A przyszedł taki czas, że to kobiety będą grać główną rolę, jeżeli planeta w ogóle ma przetrwać - mówiła Agnieszka Holland.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda muzyki. Każdy zna jej piosenki, zmarła nagle
2. 8 Polaków nie żyje, 118 jest rannych. Policja przekazała bardzo niepokojące wiadomości

Natomiast zdaniem reżyserki, msze miałyby odbywać się w planetariach. Jak sama wskazała, takie miejsce byłoby idealne, gdyż pokazuje, że wszyscy jesteśmy częścią wszechświata. Być może Agnieszka Holland znajdzie czas na zrealizowanie swojego pomysłu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacji
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Dagmara z "Królowych życia" pokazała, jak spędza święta. Wielu ją znienawidzi, druga połowa jest zachwycona
  4. Najlepszy sposób na świąteczną zgagę. Jest banalnie prosty i pomaga każdemu
  5. Odejście znanego dziennikarza wstrząsnęło Polakami w święta. Ujawniono list, jaki zostawił przed śmiercią, prawda wyszła dopiero po latach

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News