Watykan zaprojektował elektroniczny różaniec dla nowoczesnych wiernych. Cena przekracza 400 złotych

Watykan zaprojektował elektroniczny różaniec dla nowoczesnych wiernych. Cena przekracza 400 złotych Źródło: .

Kościół chce iść z duchem czasu i wychodzi naprzeciw swoim wiernym. Watykan właśnie zaprojektował różaniec dla nowoczesnych wiernych, który będzie dostępny w wersji elektronicznej. Koszt takiego gadżetu wynosi ponad 400 zł.

Kościół zmaga się obecnie z ogromnym kryzysem wiary i stara się tworzyć nowe możliwości, aby znów przyciągnąć do siebie ludzi. Dostępne są już msze, a nawet spowiedź online. Watykan wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wiernym i postanowił ułatwić im codzienną modlitwę. Elektroniczny różaniec to nowy pomysł duchownych. Gadżet kosztuje ponad 400 zł. 

Kościół wprowadza nowinki technologiczne

Papież Franciszek dał się poznać wiernym jako osoba otwarta na nowinki techniczne. Duchowny posiada swoje profile na portalach społecznościowych i jest na bieżąco ze wszystkimi informacjami. Kościół postanowił wziąć przykład z papieża i zaprojektował elektroniczny różaniec, który ma być ułatwieniem dla wiernych korzystających z mobilnych urządzeń. 

E-różaniec będzie połączony z aplikacją

Oficjalna premiera elektronicznego różańca odbyła się w Watykanie, a od niedawna jest już dostępny w sprzedaży. Urządzenie składa się z 10 koralików oraz "inteligentnego" krzyża, w którym przechowywane są dane. E-różaniec można nosić na ręku jak bransoletkę. Można go połączyć z aplikacją w telefonie, w której są dostępne teksty modlitw. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Vatican News poinformował, że baza danych w aplikacji będzie stale aktualizowana. Użytkownicy będą mogli zatem codziennie sprawdzać swoje postępy w modlitwie, a także przeczytają nowe, religijne newsy. Koszt urządzenia nie jest jednak mały, gdyż za jeden e-różaniec zapłacimy około 420 zł. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły
2. Andrzej Duda o wyborach prezydenckich: "Ktoś, kto czegokolwiek czy kogokolwiek się boi, nie może być Prezydentem"

Produkcją elektronicznego różańca zajęła się firma Acer. Urządzenie jest odporne na kurz oraz wodę i jak na razie dostępne tylko w wersji po angielsku, hiszpańsku i włosku. E-różaniec jest kompatybilny z systemem iOS oraz Android. Co ciekawe, posiada również bezprzewodową stację ładującą, a steruje się nim za pomocą gestów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W końcu dostaniesz wyrównanie do renty. PRZEŁOMOWE orzeczenie zmienia wszystko
  2. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
  3. Z mężem adoptowali 125 dzieciaków. 28 lat po przygarnięciu chłopca, którego nikt nie chciał usłyszała druzgocącą wiadomość
  4. Przepis na jesienną marynatę do kotletów schabowych nada im smaku jak z drogiej restauracji. Rozkosz tylko dla prawdziwych smakoszy!
  5. Znaleziono ciało polityka PiS. Okoliczności śmierci budzą wiele podejrzeń

źródło: Wprost

Następny artykuł