kościół arcybiskup apel
Wikimedia Commons Silar
Joanna Szwalikowska - 16 Października 2020

Abp Gądecki apeluje do wszystkich Polaków. Chodzi o msze i kolędę, niespodziewane słowa

Kościół postanowił stanowczo zareagować na sytuację w kraju. Arcybiskup Gądecki skierował pilny apel do Polaków w sprawie mszy świętej oraz zbliżającej się kolędy. Z jego ust padły niespodziewane słowa.

Kościół reaguje stanowczo na sytuację epidemiologiczną w kraju. Arcybiskup Stanisław Gądecki skierował bardzo ważny apel do Polaków. Wiele osób nie spodziewało się, że z jego ust padną takie słowa.

MSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaMSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaCzytaj dalej

Kościół reaguje na sytuację epidemiologiczną w kraju. Niespodziewane słowa arcybiskupa Gądeckiego

Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił katolikom diecezji poznańskiej dyspensy, czyli zwolnienia z mszy świętej w niedzielę oraz święta. Duchowny zaapelował również o to, by nie organizować dużych mszy na cmentarzach w trakcie obchodów Święta Zmarłych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Kościół postanowił zareagować na niepokojącą sytuację epidemiologiczną w Polsce i nieustannie rosnącą liczbę nowych zakażeń. W piątek 26 października stwierdzonych zostało 7705 nowych przypadków. Najwyższy dzienny rekord padł 15 października, kiedy wykrytych zostało 8099 przypadków COVID-19.

Abp Gądecki reagując na wprowadzenie nowych obostrzeń sanitarnych, które dotyczą liczby osób przebywających w świątyni, postanowił udzielić wiernym dyspensy od uczestnictwa w mszy świętej w niedzielę oraz święta. Duchowny przypomniał również, że wszystkie osoby, które mimo wszystko zdecydują się wziąć udział w nabożeństwach, są zobowiązane do zakrywania ust oraz nosa. W każdej parafii powinny się również znaleźć dozowniki z płynem dezynfekującym.

- Zamiast jednej tradycyjnej procesji można zaproponować nabożeństwa za zmarłych w kolejnych dniach listopada - powiedział duchowny apelując o to, by nie organizować dużych mszy na cmentarzach w czasie Wszystkich Świętych bądź zupełnie z nich zrezygnować. Arcybiskup zapowiedział również odwołanie kolęd w formie tradycyjnej.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje

2. NFZ wydał komunikat do Polaków. Nakaz ograniczenia świadczeń medycznych

3. Nagle przywrócono kwarantannę dla Polaków. Nikt się nie spodziewał przykrych wiadomości

Na podobny krok zdecydował się arcybiskup łódzki, Grzegorz Ryś, który również udzielił wiernym dyspensy od uczestnictwa w mszy świętej, a także kardynał Kazimierz Nycz. Jak wyjaśniono w stosownych komunikatach, skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na mszy świętej nie jest traktowana jako grzech.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niebanalne połączenie, nowy hit wśród surówek. Miks czerwonej kapusty z rozgrzewającym imbirem i jabłkami zachwyci każdego
  2. Piękna polska bokserka relaksuje się w basenie. Zmysłowe zdjęcie w bikini rozpala zmysły (FOTO)
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Rząd zagina parol na przeciwników maseczek. Morawiecki pewny swego
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News