Totalnie zdewastowali kościół, na drzwiach zostawili tajemniczy napis. Wykonali go krwią?!

Totalnie zdewastowali kościół, na drzwiach zostawili tajemniczy napis. Wykonali go krwią?! Źródło: facebook.com/MaksymilianKonin

Kościół został kompletnie zdewastowany - widok był opłakany. Parafianie zebrali się, by pozbyć się szkód i pomodlić za sprawców. Proboszcz już wycenił szkody.

Kościół w Wielkopolsce stał się ofiarą wandali. Sprawca lub sprawcy bezdusznie sprofanowali otoczenie kościoła, a także sam budynek i świętą figurę. To już drugie takie zdarzenie w Polsce w ciągu kilku dni, kiedy to świątynia staje się celem nienawistnych ataków.

Kościół w Koninie został zniszczony. Na drzwiach dostrzeżono tajemniczy napis

To miała być kolejna spokojna noc. Nikt nie zauważył ani nie słyszał nikogo lub niczego podejrzanego. Dopiero gdy nad ranem w okolicy kościoła pojawiła się siostra zakonna, na co dzień opiekująca się przybytkiem, można było zobaczyć, czego dopuszczono się w nocy. Kościół św. Maksymiliana Kolbego w Koninie był w opłakanym stanie. Pierwsze, co rzuciło się w oczy, to rozbite znicze na zewnątrz świątyni oraz uszkodzone donice z kwiatami, z których wysypano ziemię.

Gdy zakonnica zmierzała do drzwi, w oczy rzuciły jej się powybijane szyby nie tylko w drzwiach wejściowych, ale i w kolejnych, wewnątrz kościoła. Te zniszczenia wykonano kamieniem. Tak samo uszkodzono gablotę i nie oszczędzono pomnika świętego Maksymiliana. Na drzwiach z kolei dostrzegła napis wykonany czerwoną substancją. Na pierwszy rzut oka wygląda jak krew. Napis brzmiał: "Jakuba oddaj".

Policja już prowadzi dochodzenie i szuka sprawcy. To kolejny przypadek profanacji

Na miejscu pobrano próbki i dopiero za jakiś czas będzie wiadomo, czy to była rzeczywiście krew. Proboszcz po przyjechaniu na miejsce wycenił szkody na tysiąc złotych.

- Hejt i nagonka na Księży Katolickich dotyka również Konina. Pisanie krwią na drzwiach Kościoła i wandalizm to smutne skutki tej nagonki - zabrał głos radny sejmiku województwa wielkopolskiego Robert Popkowski. Będzie on wnosił o bliższe przyjrzenie się sprawie i zamontowanie monitoringu w okolicach kościoła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaledwie 5 dni temu miał miejsce akt wandalizmu w kościele w Rypinie, gdzie mężczyzna pod wpływem alkoholu wszedł na poranną mszę. W ręku trzymał siekierę i podczas Eucharystii wszedł na podium i zdemolował ołtarz. Tak krótka przerwa pomiędzy tymi zdarzeniami jest niepokojąca, a niektórzy podejrzewają, że to nie ostatnie takie incydenty.

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Niemożliwe! Synek Marty Kaczyńskiej nie nazywa się tak, jak wszyscy myśleli. Oto jego prawdziwe imię
  4. TVP i Polska w żałobie. Nie żyje legendarny komentator sportowy, miał 70 lat
  5. Przez 20 lat więził i gwałcił swoją pasierbicę. Jej życie zamienił w piekło, musiała urodzić 9 dzieci
  6. Dondald Trump: Niewiele krajów może dołączyć do ruchu bezwizowego, ale Polska jest jednym z nich

 

Źródło: TVP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu