Mężczyzna rozdający komunię w polskim kościele jest zarażony koronawirusem

Mężczyzna rozdający komunię w polskim kościele jest zarażony koronawirusem Źródło: Pixabay

Niepokojące informacje dla wiernych przystępujących do komunii świętej. Kościół, do którego uczęszczali, mógł być miejscem, gdzie zetknęli się z mężczyzną pozytywnie przebadanym na obecność koronawirusa.

Kościół w Czapurach w województwie wielkopolskim korzystał ze wsparcia szafarza. Teraz okazało się, że mężczyzna jest zarażony wirusem COVID-19 i wzbudziło to duży niepokój.

Kościół i wizyta w nim mogła nie być najlepszym pomysłem

Szafarz to osoba w kościele katolickim, która jest osobą świecką i uzyskała jednorazowe lub czasowe upoważnienie do tego, aby udzielać sakramentu komunii świętej podczas liturgii mszy świętej. Właśnie taką funkcję pełnił mężczyzna, który został poddany badaniom na obecność koronawirusa. Wcześniej badania na obecność w organizmie wirusa pozytywnie przeszła jego żona oraz córka.

Teraz wierni, którzy skorzystali z komunii świętej, pełni są niepokoju, czy w związku z tym zostali oni zarażeni i są nosicielami. Bezpośredni kontakt, jaki wymagany jest w trakcie sakramentu, oraz ograniczona możliwość zachowania sterylności w tak dużym skupisku ludzi, wzbudza uzasadnione obawy u wszystkich, którzy w ubiegłą niedzielę odwiedzili kościół. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Był to kontakt incydentalny

Głos zabrała stacja sanitarno-epidemiologiczna. Pracujący tam eksperci uspokajają zaniepokojonych wiernych. W wydanym oświadczeniu określają, że kontakt, jaki mieli z mężczyzną, był wyjątkowo incydentalny, a podobno aby stanowił dla nich realne zagrożenie musiałby spędzić z nimi około godziny. Ponadto w zaprezentowanej na ten temat opinii w zeszłą niedzielę mężczyzna nie był w stanie przekazywać koronawirusa, gdyż nie prezentował wtedy żadnych niepokojących objawów. Dyrektor stacji Witold Draber w rozmowie z gazetą uspokajał wszystkich, którzy mieli kontakt z szafarzem. Stan mężczyzny określany jest jako dobry, a sposób, w jaki przechodzi infekcję, jest bardzo łagodny.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, znany muzyk zmarł w wyniku zarażenia koronawirusem

2. Lekarze dokonali prawdziwego cudu. Drugi takie przypadek na świecie

Kościół powinien zareagować i dostosować się do panującej epidemii

Nie milkną głosy, że kościół jako instytucja powinien podjąć konkretne kroki, aby nie powodować rozprzestrzeniania się wirusa. W kilku zachodnich krajach odwołano odprawianie mszy świętych, jednak w Polsce nie jest brane to pod uwagę. Wielu ludzi uważa, że ryzyko zetknięcia oraz zarażenia się jest wyższe właśnie podczas mszy świętych z racji na dużą ilość ludzi oraz bardzo bezpośredni kontakt.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia ostrzega. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wkrótce drastycznie wzrośnie
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Była partnerka Kamila Durczoka przerwała milczenie. Porażające wyznanie, dramat za zamkniętymi drzwiami
  4. Lekarze alarmują, pierwsze objawy groźnego nowotworu można łatwo pomylić z niegroźną chorobą. Wzdęcia są jednymi z nich
  5. Schronisko zorganizowało przyjęcie urodzinowe dla śmiertelnie chorego kota. Początek imprezy okazał się druzgoczący
  6. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów

Źródło: WP Wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News