Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety w kościele, ponad 100 osób na kwarantannie

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety w kościele, ponad 100 osób na kwarantannie

Kościół w jednej z polskich miejscowości pozostaje czasowo zamknięty. Niestety u duchownych wykryto zakażenie koronawirusem. Wskutek panującej tam sytuacji epidemiologicznej, kwarantanną należało objąć tam ponad 100 osób. Sytuacja wygląda poważnie.

Niepokojące doniesienia z kraju. Kościół w jednej z miejscowości w Polsce pozostaje na ten moment zamknięty. Powodem podjęcia takiej decyzji było wykrycie zakażenia koronawirusem u dwójki duchownych. Sytuacja wygląda poważnie. Na ten moment ponad 100 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. 

Kościół w polskiej miejscowości pozostaje zamknięty. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

Jeden z kościołów znajdujących się w Zwoleniu w województwie mazowieckim tymczasowo został zamknięty z powodu stwierdzenia zakażenia koronawirusem u dwójki tamtejszych duchownych. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zwoleniu przekazała, że w ciągu ostatniej doby dokładnie 115 osób zostało objętych kwarantanną, w związku z wykryciem nowego ogniska koronawirusa w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pozytywne wyniki mają dwie osoby duchowne związane z parafią. W związku z tym księża i siostry zakonne są w kwarantannie. Kościół został czasowo zamknięty. Czekamy na wynik jeszcze jednej osoby - poinformowała Teresa Kacperczyk- Baran. Jak dodała, wśród objętych nadzorem epidemiologicznym, nie ma osób z parafii zwoleńskiej, które wcześniej uczestniczyłyby w nabożeństwach w tamtejszym kościele.

- Kwarantanną objęto osoby, które miały kontakt z zarażonymi. To mieszkańcy nie tylko naszego terenu, ale także powiatów ościennych - poinformowała dyrektor zwoleńskiego sanepidu. Dodała również, że do tej pory nie pojawiły się żadne zgłoszenia od lekarzy rodzinnych, które dotyczyłyby nowych przypadków zakażenia koronawirusem wśród okolicznych mieszkańców. 

W ubiegły czwartek parafia w Zwoleniu poinformowała w mediach społecznościowych o tym, że księża oraz siostry zakonne mogły mieć kontakt z osobą zakażoną COVID-19. Dla bezpieczeństwa wiernych podjęto więc decyzję o tym, by kościół na najbliższy czas pozostał zamknięty. Msze święte są transmitowane on-line. Kolejnego dnia parafia przekazała wiadomość o tym, że u jednej z sióstr test okazał się pozytywny, a u drugiej osoby pojawiły się objawy choroby, jednak wciąż czekała na wynik testu.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Córka przekazała informacje o śmierci, walczył do samego końca

W ostatnim czasie notowana jest dużo niższa liczba nowych zakażeń koronawirusem niż dotychczas, jednak niestety nie oznacza to, że pandemia się wycofuje. Sytuacja epidemiologiczna w kraju może stać się o wiele gorsza, lekarze biją na alarm w sprawie wielkich zmian, jakie czekają nas już od 15 września. Rzecznik rządu, Piotr Müller, wypowiedział się w sprawie tego, czy możemy spodziewać się przywrócenia rygorystycznych obostrzeń i lockdownu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Dzień dobry TVN" nagle wprowadziło wielkie zmiany. Wiemy, co wydarzyło się za kulisami
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Będą nowe obostrzenia w Polsce? Rzecznik rządu nie ma wątpliwości, mówi o całkowitym lockdownie
  4. Od dziś weszła w życie ogromna zmiana. Wielu Polaków może załamać ręce
  5. Jackowski nagle wzniósł oczy do nieba i zaniemówił. Najnowsza wizja jest fatalna dla Polaków
  6. 99 groszy i już się najadasz, klienci Biedronki przecierają oczy ze zdumienia. Od dziś rozpoczęła się niebywała fiesta

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News