W Polsce jest więcej kościołów niż szpitali. Różnica jest 10-krotna

W Polsce jest więcej kościołów niż szpitali. Różnica jest 10-krotna Źródło: Wikipedia/ kościół

Kościół to temat, który wrze szczególnie przed wyborami. Głos lewicy jest jasny: gdy dojdzie do władzy, zmieni stosunki państwa z kościołem. Apelują o to, że Polska ma nadmiar kościołów porównując wynik do szpitali.

Kościół to instytucja, która według lewicy panoszy się w naszym kraju. "Lewi" politycy apelują również o zmiany dotyczące lekcji religii. 

- 1,5 mld zł rocznie kosztują nas lekcje religii. My obliczamy (program) leki do 5 zł na receptę na - 6 mld zł. Ja wolę wydać publiczne pieniądze na leki dla emerytów, czy leki dla kobiet w ciąży - te akurat będą bezpłatne i dla dzieci, niż wydawać 1,5 mld zł publicznych pieniędzy na lekcje religii instytucji wyznaniowej, która jest najbogatszą instytucją w Polsce. Polski Kościół Katolicki jest drugi po skarbie państwie największym właścicielem ziemskim. Oni mają tyle ziemi i tyle nieruchomości, że spokojnie mogą pozbywać się ziemskich i doczesnych dóbr, żeby sfinansować nauczanie swoich doktryn w salkach katechetycznych. Żeby ciężkie miliardy szły na jeden Kościół? To jest absolutnie niedopuszczalne - wypowiadał się w Krzysztof Śmiszek.

O jeden kościół za dużo? 

"Jeden szpital przypada na 40 tys. mieszkańców, jeden kościół na niecałe 4 tys." - tak wybrzmiewa opinia Lewicy. Polska jest otoczona świątyniami i jest to duży problem dla jednej strony polityków. Chcą zmian dotyczących przymusowych lekcji religii. 

- Rodzice mejlowo zawiadamiają wychowawczynię, że dzieci nie będą chodzić na katechezę. W odpowiedzi dowiadują się, że „należy złożyć pisemną prośbę do dyrektora i wskazać jej powody”. Dyrektor wyda w tej sprawie decyzję za jakiś czas - informuje tygodnik "Polityka" 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Filozof Jerzy Bokłażec dodaje: "Nasze państwo wciąż działa na własną szkodę, oddając polską ziemię Kościołowi. W latach 1992-2019 Kościół katolicki na tzw. Ziemiach Odzyskanych otrzymał za darmo 76.244 hektarów ziemi rolnej. To niemal tyle samo, ile dostał od słynnej Komisji Majątkowej."

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

Wypowiedź Anny Sikory 

Anna Sikora na twitterze napisała, że mamy jedynie 15 tysięcy pediatrów, 8 tysięcy ginekologów, a księży aż 31 tysięcy. Te dane są zatrważające i tego samego zdania jest część społeczeństwa, której nie podobają się obecne rządy. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie
  3. Gdy zobaczył Donalda Tuska schował się przed nim do szafy. Europoseł PiS ujawnił szczegóły incydentu
  4. Omyłkowo wysłał żenującego SMS-a do żony zamiast kolegi. Treść była dla kobiety poniżająca
  5. Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcją na niebywałą skalę

Źródło: Polityczek.pl

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu