Kościół traci poparcie
unsplash.com Jordan VC
Irmina Jach - 4 Listopada 2020

65% Polaków jest niezadowolonych z roli Kościoła w życiu publicznym. Jakie jest twoje zdanie?

Kościół nie cieszy się już tak wielkim zaufaniem Polaków, jak miało to miejsce przed kilkoma dekadami. Z najnowszego sondażu wynika, że aż 65 procent Polaków jest niezadowolonych z roli, jaką pełni kościół w życiu publicznym. Zgadzacie się z nimi?

Kościół katolicki, w oczach Polaków - wygląda coraz gorzej. Żadna instytucja publiczna nie budzi tak skrajnych nastrojów. Mimo że Polska uchodzi za jedno z bardziej religijnych państw w całej Europie, nie brakuje negatywnych głosów na temat działalności hierarchów kościelnych. Uważacie, że krytyka jest słuszna?

Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyNajbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyCzytaj dalej

Kościół nie jest oceniany przez Polaków pozytywnie

Kościół budzi coraz więcej kontrowersji. Polacy są zbulwersowani szczególnie majątkiem biskupów, księży i innych osób powiązanych z instytucją. Kościół, mimo że oficjalnie deklaruje pełną przejrzystość i otwartość, niechętnie wypowiada się na temat zarobków osób, które pełnią w nim posługę. To, ile zarabiają duchowni stanowi swojego rodzaju tajemnicę, która nie jest prosta do wyjaśnienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Nie bez znaczenia pozostaje również zatajana przez kapłanów pedofilia czy ogromne wpływy polityczne kościelnych hierarchów. Sondaż przeprowadzony przez "Dziennik Gazeta Prawna" zdaje się potwierdzać społeczne niepokoje.

- Z naszego sondażu wynika, że 65 procent ankietowanych ogółem źle ocenia rolę Kościoła katolickiego w życiu publicznym. W wynikach szczegółowych widać, że nawet wśród osób wierzących i regularnie praktykujących aż 50 procent jest podobnego zdania. Ten odsetek wzrasta do 64 proc. w grupie osób wierzących i nieregularnie praktykujących oraz do 76 procent w przypadku wierzących i niepraktykujących - napisano.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził nowy zakaz. Obowiązuje już od dziś, wielu Polaków będzie oburzonych

2. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię

3. Rząd bez żadnej zapowiedzi, po cichu przedłużył uciążliwy zakaz. Niestety, końca nie widać

Uważacie, że krytyka kierowana przeciwko kościołowi katolickiemu jest słuszna? Jakie macie zdanie w tej kwestii? Uważacie, że kościół spełnia swoją rolę i nie dopuszcza się nadużyć?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  3. Gessler podała najlepszy przepis na pierogi ruskie. Można je zjeść tylko w jednym miejscu w Polsce
  4. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  5. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  6. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  7. Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje
  8. Olaf Lubaszenko przeszedł metamorfozę. Nie przypomina już siebie, fani są zachwyceni i porównują go do Eltona Johna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News