Pawlak ujawnił nagranie z ostrego starcia z Kamyszem. Poszło o strach przed Kościołem

Pawlak ujawnił nagranie z ostrego starcia z Kamyszem. Poszło o strach przed Kościołem Źródło: Wikimedia Commons/Komitet Wyborczy Waldemara Pawlaka 2010

Kościół okazał się być przedmiotem sporu pomiędzy byłym przewodniczącym Polskiego Stronnictwa Ludowego, a obecnym. Obaj panowie mają w tej kwestii zupełnie inne zdanie, przez co doszło do ostrego starcia.

Kościół i stosunek danej partii do niego wpływa na to, jaki elektorat będzie głosował na daną partię. Wraz ze zmianą prezesa PSL, zmieniło się podejście do kościoła. Przy ostatnich wyborach do europarlamentu, PSL dołączyło do Koalicji Europejskiej, która reprezentowała antyklerykalne poglądy, mimo że PSL wcześniej uchodziło za partię konserwatywną. Na ten temat wypowiedział się były prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Kościół poróżnił Pawlaka i Kosiniaka-Kamysza. Zaskakujące nagranie z przemówienia Pawlaka

Waldemar Pawlak udostępnił na swoim Facebooku post, który bezpośrednio uderza w obecnego prezesa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

- Na Radzie Naczelnej zaproponowałem realizację projektu 'PSL - KOALICJA POLSKA' samodzielnego i podmiotowego udziału PSL w wyborach do Sejmu z programem skierowanym do aktywnych Polaków. Niektórzy w PSL przestraszyli się samodzielności - napisał na Facebooku.

W załączniku do posta Pawlak zamieścił nagranie ze swojego przemówienia na spotkaniu Rady Naczelnej PSL.

- Władysław Kosiniak-Kamysz siedział między Tuskiem i Jażdżewskim. Ja bym wtedy wyszedł. Wyszedłbym z tego pie***onego spotkania po takim wstępie, jak Jażdżewski zrobił. Sytuacja jest taka, że nie w każdym towarzystwie można się dobrze czuć - powiedział Pawlak na zaskakującym nagraniu.

Co konkretnie za złe ma Pawlak Kosiniakowi-Kamyszowi? 

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Waldemar Pawlak odnosił się do przemówienia Lecha Jażdżewskiego, na Uniwersytecie Warszawskim. Wtedy to naczelny internetowego pisma "Liberte" ostro skrytykował polski kler. Na spotkaniu obecny był także aktualny lider PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wypowiedź Jażdżewskiego odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Wystąpienie z mocnym, politycznym akcentem zostało potępione nawet przez władze Uniwersytetu Warszawskiego, które uznały, że naczelny "Liberte" nadużył gościnności uczelni.

Ponadto Pawlak wyraża niezadowolenie z tego, że światopoglądowo, gromadzące konserwatywny elektorat PSL skręciło w stronę wartości lewicowych. Stało się to dopiero za sprawą Kosiniaka-Kamysza, który obrał inny kierunek w polityce prowadzonej przez siebie partii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o dzieciach Bronisława Komorowskiego! Nigdy nie zgadniecie, czym zajmują się dzieci byłego prezydenta. Zdębiejecie z wrażenia!
  2. Małgorzata Kożuchowska przekroczyła wszelkie granice. Pokazała coś, czego żaden Polak się nie spodziewał! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co zobaczyli!
  3. Królowa Elżbieta nienawidzi księżnej, chce się jej pozbyć. Doniesienia zagranicznej prasy o rodzinie królewskiej odbierają mowę
  4. Powiało chłodem. 16-letnia celebrytka stanowczo o tym, jak ubiera się 14-letnia Roksana Węgiel
  5. Zenek Martyniuk ma konflikt ze Sławomirem?! Król disco polo jednym zdaniem zrobił porządek
  6. Polsat przekazuje pilny apel polskiej policji. Chodzi o wasze zdrowie, a nawet życie

Źródło: wirtualna polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News