Korwin znowu w swoim stylu wypowiedział się o kobietach. Tym razem dodał jeszcze czarnoskórych

Korwin znowu w swoim stylu wypowiedział się o kobietach. Tym razem dodał jeszcze czarnoskórych Źródło: fot. wikimedia commons

Po kontrowersyjnych słowach Janusza Korwin-Mikkego w Parlamencie Europejskim na temat kobiet, deputowany spotkał się z wielkim sprzeciwem i krytyką ze strony innych polityków oraz społeczeństwa. Szef PE wszczął przeciw niemu dyscyplinarną procedurę, a petycję o jego odejście ze zgromadzenia podpisało prawie milion ludzi. Pomimo tego, Korwin znowu postanowił poruszyć drażliwy temat.

Tym razem Janusz Korwin-Mikke został zaproszony do programu u wyjątkowo trafnej nazwie. Chodzi oczywiście o emitowanych na Polsacie "Skandalistów". JKM na antenie stwierdził, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn i nie ma zamiaru wycofywać się ze swoich słów.

- Większość jest głupia i nie zamierzam nie mówić prawdy, bo większość uważa, że jest to głupota. 15-letni syn jest z reguły inteligentniejszy od swojej matki, ale ona jest od niego znacznie mądrzejsza. Mądrość to coś zupełnie innego niż inteligencja - wyjaśnił polityk.

Prezes partii "Wolność" zaznaczył przy tym, że różnice w inteligencji są niewielkie i prawdopodobnie zależne od rasy.

- U Murzynów kobiety ponoć są nawet bardziej inteligentne - powiedział.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News