Korwin odchodzi. To ten człowiek go zastąpi

Korwin odchodzi. To ten człowiek go zastąpi Źródło: fot. youtube.pl/KORWiN vs UE

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków w styczniu ogłosił, że przedwcześnie zakończy swoją kadencję w PE i powróci do kraju, by na miejscu walczyć z Prawem i Sprawiedliwością. Korwin odchodzi, ale kto go zastąpi?

Janusz Korwin-Mikke w Europarlamencie wytrzymał 4 lata. Do końca kadencji zabrakło mu jednego roku. Mimo wszystko postanowił już teraz wrócić do Polski, by tutaj prowadzić dalszą polityczną działalność. Czy po ponad 20-letniej przerwie przekroczy 5-procentowy próg, zobaczymy. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński oskarżony. Rzecznik PiS odpowiada Europoseł nie cieszył się sympatią nawet polskich deputowanych z partii prawicowych. Jego kontrowersyjne wypowiedzi o kobietach, ich inteligencji i jej wpływie na wynagrodzenie, jakie otrzymują, spowodowały kary i zawieszenie, a nie poklask i zwiększony posłuch. Z czasem media przestały w ogóle zwracać uwagę na obecność Korwin-Mikkego w unijnym parlamencie, a głośno o nim ponownie zrobiło się, gdy ogłosił... rezygnację ze stanowiska. ZOBACZ TAKŻE: Przełom w Niemczech. Wszyscy na to czekali Zgodnie z prawem miejsce najbardziej znanego przedstawiciela polskiego ruchu wolnościowego zajmie kandydat, który zajął drugie miejsce w okręgu. Jest nim osoba, która Korwinowi i jego działaniom poświęcił całe polityczne życie.

Korwin odchodzi i wiadomo, kto go zastąpi

75-letniego weterana polityki zastąpi w PE jego partyjny kolega, 41-letni Dobromir Sośnierz, co ciekawe syn posła na Sejm RP z ramienia PiS, Andrzeja. Choć młodszy Sośnierz zdobył zaledwie około 1000 głosów w swoim okręgu, już niedługo zasiądzie w Brukseli, by reprezentować Polskę. ZOBACZ TAKŻE: Kryzys w UK. Wojsko wyszło na ulice - Przygotowujemy plany na to, czym tu państwa zaskoczyć w dalszej części. Mam nadzieję, że mocnych wrażeń nie zabraknie. Wielbiciele mocnych wrażeń, jakich pan dostarczał nie będą zawiedzeni. Chociaż mam nadzieję, że nie załapię się na 3 tys. euro kary za żadne wypowiedzi - powiedział w Facebookowym nagraniu, na którym wita się z PE, a JKM z nim żegna. Sośnierz zasłynął swoimi kontrowersyjnymi występami w programie "Młodzież kontra", w którym pokazał się około 50 razy pomimo tego, że już od dawna nie jest młodzieżą. Działacz wdawał się w legendarne już dyskusję z Januszem Palikotem, czy Joanną Senyszyn. Jak poradzi sobie w wielkiej polityce, zobaczymy. ZOBACZ TAKŻE: Wróżbita Maciej zajrzał w przyszłość Kaczyńskiego. Będzie DRAMAT źródło: natemat.pl Następny artykuł