Jak powszechnie wiadomo, Janusz Korwin-Mikke jest przeciwnikiem przyjęcia do Polski muzułmańskich uchodźców. Wielokrotnie zajmował już stanowcze stanowisko w tej sprawie, często poprzez wpisy na portalach społecznościowych. Tym razem zaskoczył jednak wszystkich internautów, przedstawiając swoją wizję „kulturowego ubogacenia” na przykładzie… hobbitów z książek J.R.R. Tolkiena.

„A może powinniśmy przyjąć Orków. Mogliby nas ubogacić kulturowo i sprawić, by nasza cywilizacja była bardziej różnorodna. To, że większość chce nam obciąć głowy, nie znaczy, że są źli. Nie bądźmy rasistami i szanujmy ich kulturę” – to napis znajdujący się na grafice udostępnionej przez Korwina.Słowa te wypowiedziane miały zostać do siebie przez hobbity, bohaterów ze świata twórczości jednego z najbardziej znanych pisarzy fantasy, J.R.R. Tolkiena.

Wpis natychmiast został rozpowszechniony w internecie, zdobywając wielu zwolenników. Inni stwierdzili jednak, że jest on niestosowny, zważając na wymowę „Władcy Pierścieni”.

Argumentem przeciwko podejściu Korwina miał być fakt, że ostatecznie wymowa książek pozytywnie odnosiła się do jednoczenia sił różnych nacji przeciwko temu, co złe. Poza tym znów upomniano się także o niewłaściwe uogólnianie. Część internautów twierdzi że „nie powinno się porównywać osób uciekających przed wojną, które w większości nie mając nic wspólnego z terroryzmem do krwiożerczych i brutalnych potworów.” Nie zmieniło to jednak faktu, że wpis polityka stał się hitem, a polubiło go w 4 godziny około 10 tys. osób.

Fot. Facebook