Janusz Korwin-Mikke, jeden z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników Unii Europejskiej w Polsce, zaskoczył opinię publiczną ostatnim oświadczeniem, w którym wyjawił, że jest przeciwny wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. 

Już za kilka dni w Wielkiej Brytanii odbędzie się ogólnonarodowe referendum w sprawie wyjścia tego kraju ze wspólnoty europejskiej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Brytyjczycy zagłosują za wyjściem z UE.

Dotychczas milczący w tej sprawie Janusz Korwin-Mikke, który znany jest m.in. z tego, że chce zniszczenia Unii Europejskiej lub przynajmniej wyjścia z niej naszego kraju, zaskoczył swoich zwolenników oświadczeniem, w którym ujawnił, że jest przeciwny Brexitowi.

 – Nic nie pisałem o Brexicie – i nie bez kozery. Bo jest problem. Z mojego egoistycznego punktu widzenia lepiej by UK nie wystąpiło z UE – pisze Korwin-Mikke.

Jak dalej tłumaczy lider KORWiN-y, UK w Unii byłaby zadrą, blokującą zresztą niektóre pomysły federastów. Natomiast Brexit oznacza „całkowite oddanie nas na łaskę państw Osi Berlin-Paryż”.

 – Natomiast jako Anglik czy poddany Królowej Polak oczywiście głosowałbym egoistycznie za Brexitem. Brexit znacznie polepszy sytuację Polaka na Wyspach. Nie koniecznie sytuację tych, którzy dopiero chcą tam przyjechać… – dodaje polityk.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: janusz korwin mikke na fb

...

Zobacz również