Janusz Korwin-Mikke od początku rządów PiS-u wypowiada się krytycznie przede wszystkim na temat reform gospodarczych partii Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem uderzył w całą demokrację. 

– Już nie chce mi się pisać o aferze Żłób+ – czyli o podwyżkach dla PiS-owskich urzędników. Najpierw wyrzucili Krewnych-i-Znajomych-PO-i-PSL, przyjęli swoich Krewnych-i-Znajomych – po czym wnieśli o podwyżkę uposażeń o 100 proc. W Sejmie P. Paweł Kukiz podniósł słuszny wrzask – no to zrezygnowali z ustawy i podnieśli urzędnikom rozporządzeniem. Chcieliście prawa i sprawiedliwości – no to macie! Demokracja to Ustrój Łupów: kto wygrywa wybory – ten łupi resztę – przekonuje Korwin-Mikke.

– To jest wszędzie – w Stanach Zjednoczonych też! Pamiętam, jak byłem gościem prez. Ronalda Reagana w 1986 roku w USA – i Jego doradca, p. Jan Lenczowski, pokazując na Main Executive Building w Waszyngtonie powiedział: „Widzi Pan ten budynek? 120 lat temu WSZYSCY urzędnicy federalni mieścili się w tym gmachu. Obecnie jest ich półtora miliona – i nawet Reagan nie jest w stanie z tym sobie poradzić!”. Bo jeśli pozwolić ludziom żyć na cudzy koszt – to będą żyli. Koniec kropka. Potrzebna jest nie zmiana partii u władzy – tylko zmiana ustroju. Musimy zlikwidować d***krację – i tyle. Chyba że chcecie, by ONI nadal nas łupili – tylko sami chcecie brać udział w podziale łupów – dodaje lider partii KORWiN.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...