Narodowy Front Wyzwolenia Korsyki wystosował oświadczenie w korsykańskich mediach, w którym ostrzega Państwo Islamskie. Jak przekonują separatyści, każdy zamach zorganizowany przez bojowników ISIS spotka się z krwawym odwetem na mieszkających na Korsyce muzułmanach.

Jak można przeczytać w przesłanym korsykańskim mediom oświadczeniu separatystycznej organizacji, jakikolwiek zamach terrorystyczny zorganizowany przez ISIS na Korsyce spotka się z natychmiastowym i krwawym odwetem bez skrupułów, którego celem będą muzułmanie mieszkający na wyspie.

Jak dodają, członkowie Narodowego Frontu Wyzwolenia Korsyki są w pełni przygotowani na walkę z bojownikami Państwa Islamskiego i nie cofną się przed niczym w obronie ojczyzny, ponieważ – jak zapewniają – średniowieczna filozofia ISIS ich nie przeraża. Separatyści ujawniają również, że już raz udało się im udaremnić zamach, którego celem było zamordowanie niewinnych Korsykańczyków.

Organizacja ostrzega również francuski rząd, któremu zarzuca bierność w walce z terroryzmem. NFWK oświadczył, że odpowiedzialność za ewentualny zamach, który będzie miał miejsce na Korsyce będzie zrzucona na francuskie władze, które nie podejmują żadnych działań, mimo że znają dane osobowe przebywających na wyspie bojowników ISIS.

Separatyści podkreślają również, że każdy kto chce walczyć o niepodległość wyspy i bezpieczeństwo jej mieszkańców może do nich dołączyć, ale nie znajdą w niej miejsca rasiści, którzy chcieliby to wykorzystać do walki jedynie na tle rasowym i ksenofobicznym.

Powstały w połowie lat 70. ubiegłego wieku Narodowy Front Wyzwolenia Korsyki (Fronte di Liberazione Naziunale di a Corsica, FLNC) to największe separatystyczne ugrupowanie na Korsyce. Celem grupy jest oderwanie Korsyki od Francji. W przeszłości wielokrotnie był organizatorem zamachów na francuską administrację.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: the local / wp

Zobacz również

...