Wstrząsająca relacja pani Marty z kwarantanny. Jej słowa mocno niepokoją

Wstrząsająca relacja pani Marty z kwarantanny. Jej słowa mocno niepokoją Źródło: Facebook Marta Olimpia Dziubka

Koronawirus w Polsce to temat numer jeden. Nie schodzi z ust wszystkich Polaków oraz nie znika z pierwszych stron gazet. Jednak Pani Marta pokazała, że to co na konferencjach prasowych prezentuje rząd nie do końca tak pięknie wygląda w rzeczywistości.

Koronawirus w Polsce zbiera coraz większe żniwo. Wzrasta zarówno liczba zarażonych jak i zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. Pani Marta za pośrednictwem mediów społecznościowych pokazała, jak została potraktowana.

Koronawirus w Polsce i wypracowane mechanizmy

Koronawirus w Polsce miał przebiegać inaczej niż we Włoszech. Minister Zdrowia przypomniał w czasie jednej z pierwszych konferencji, że jesteśmy mądrzejsi o dwa tygodnie niż Włosi i powinniśmy uczyć się na ich błędach. We wszystkich kanałach informacyjnych podawane są procedury, którym powinniśmy się poddać w momencie zaobserwowania u siebie niepokojących objawów. Swoją wstrząsającą relacją na Facebooku podzieliła się pani Marta.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

Jej objawy wskazywały na zakażenie koronawirusem

Pani Marta mieszka w Dąbrowie Górniczej, obecnie przebywa w kwarantannie domowej, a od 22 marca czeka na wyniki testów, które miały być znane po 24 godzinach. To właśnie 22 marca zgłosiła się wraz z 16-letnim synem do namiotu przed szpitalem, ponieważ przejawiała objawy. Podejrzewa, że mogła się zarazić 7 i 8 marca w Warszawie, miała wtedy kontakt z osobą, która wróciła z Niemiec i trafiła do szpitala zakaźnego. Problemem w Dąbrowie Górniczej okazało się znalezienie miejsca w takim szpitalu. Przez 3 godziny dzwoniono, w końcu kobietę przewieziono do Tych. Jednak po przewiezieniu pani Marty do szpitala w Tychach, zostawiono ją w zimnym namiocie bez żadnego dozoru czy pomocy. Po dwóch godzinach, kobieta postanowiła z prywatnego telefonu zadzwonić do placówki, która była zaskoczona tym, że ktokolwiek czeka na przyjęcie. Okazało się, ze kierowca karetki powinien poinformować szpital oraz przekazać dokumentację. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza

2. Dziś Polska przekroczyła smutną granicę. Nowe zakażenia, kolejni zmarli, prognozy nie są optymistyczne

Pozostawiona sama sobie

Koronawirus w Polsce medialnie wygląda na świetnie zorganizowaną akcję. W tyskim szpitalu zmęczony lekarz ocenił, że to może być koronawirus, ale także zapalenie oskrzeli. Pani Marta przebywa w kwarantannie domowej, ale mówi, że nikt jej nie skontrolował. Stosuje się do niej ponieważ ceni życie i zdrowie innych. Syn pomaga jej robić zakupy i wyprowadzać psy, jednak musiała poszukać pomocy na Facebooku ponieważ urzędy albo nie odbierały, albo miały wiecznie zajętą linię. Dodatkowo w aplikacji, której miały być dane wszystkich poddanych kwarantannie, nie ma danych kobiety, a więc nie może ona z niej korzystać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jakie maseczki są w stanie ochronić nas przed koronawirusem? Ekspert wyjaśnia
  2. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  3. Powalające nagranie z małą córką Agnieszki Chylińskiej. Internauci rozłożeni na łopatki
  4. Doda wrzuciła do sieci film z intymnych chwil z mężem. Ostrzegamy, widok nie dla wszystkich
  5. Lek na koronawirusa. Lekarze zastosowali nowe leczenie, 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało
  6. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News