Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru

Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru Źródło: pikio.pl

Koronawirus w Polsce: właśnie pojawiła się wiadomość, że władze jednej z polskich miejscowości ponownie muszą zamknąć instytucje. Odnotowano nagły przyrost zachorowań na koronawirusa. Władze nie miały innego wyboru.

Koronawirus w Polsce zmienił sposób, w jaki funkcjonujemy. Niedawne zmiany wprowadzone w związku z odmrażaniem gospodarki mogły przyczynić się do wzrostu zachorować. Brak odpowiedniego reżimu sanitarnego powoduje, że liczba zakażonych się podnosi, co w jednej z polskich miejscowości doprowadziło do zamknięcia instytucji. 

Koronawirus w Polsce: burmistrz zamyka przedszkola

Piotr Psikus burmistrz Kępna w województwie wielkopolskim podjął ważną decyzję. W związku ze zwiększoną liczbą pacjentów zakażonych COVID-19 w mieście, zamknięte zostały przedszkola. "Na dzisiaj odnotowaliśmy 40 potwierdzonych zakażeń" przekazał burmistrz 19 maja. 

Jednak już następnego dnia liczba zakażonych wzrosła o 75 osób w obrębie miasta. Liczba zakażonych wpłynęła na to, że zamknięte do odwołania zostało pięć placówek przedszkolnych oraz trzy oddziały przedszkolne, które działały przy szkołach. Piotr Psikus, burmistrz Kępna, zadecydował o zamknięciu na wnioski dyrektorów przedszkoli samorządowych i szkół podstawowych. "Musimy kierować się rozsądkiem i robić wszystko, by ograniczać zagrożenie" dodał. 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ


Koronawirus w Polsce: czy dzieci mogą zarażać dorosłych?

Przed otwarciem przedszkoli pojawił się temat tego, czy dzieci mogą zarażać osoby dorosłe. W tej sprawie wypowiadali się eksperci, którzy często mieli odmienne zadanie. Jednym z ekspertów, który wskazywał, że dzieci nie powinny wracać do placówek edukacyjnych, był profesor Krzysztof Simon.

- Do końca roku szkolnego nie puściłbym dzieci do szkoły. Będą wymieniać wirus między sobą, a potem przenosić na rodziców i dziadków. I nie uważam, że puby i restauracje mogą być otwarte! Na zewnątrz, w ogródkach - tak. Natomiast jak się wszyscy zgromadzą w źle przewietrzonych pomieszczeniach? Przecież tam nie ma wentylacji, podciśnień, jak na salach chorych, filtrów wychwytujących wirusy. Będą zakażenia - przekazał profesor Simon.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła przykra wiadomość o śmierci. Biały Dom pogrążony w żałobie

2. Nie żyją 3-letnie bliźniaczki, mama nie mogła nic zrobić. ”Trzymały się za rączki”

Otwarcie przedszkoli związane było z odmrażaniem gospodarki. Rodzice, którzy mogli wrócić już do pracy, musieli mieć zapewnioną opiekę nad dziećmi. Ministerstwo Zdrowia informowało, że w przypadku otwarcia przedszkoli i szkół muszą zostać zachowane zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Tylko one będą minimalizować ryzyko zakażeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mimo wieku pokonała chorobę. Najstarszy ozdrowieniec w Polsce ma ponad 100 lat
  2. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili
  3. Tuż przed porodem Małgorzata Rozenek dostała powalającą wiadomość. Nie mogła powstrzymać swojej reakcji
  4. W końcu Monika Mrozowska z "Rodziny zastępczej" przerywa milczenie. Porażające słowa, współczujemy
  5. Niespodziewana śmierć uwielbianej kobiety wstrząsnęła wszystkimi. Teraz zrozpaczeni bliscy proszą o pomoc
  6. Dostaniesz od Biedronki wielkie pieniądze, a w twojej kuchni pojawi się kapitalny sprzęt. Wystarczy zrobić 1 rzecz

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News