2 osoby wyłączone z dotychczasowej liczby chorych Polaków. Powód zdumiewa

2 osoby wyłączone z dotychczasowej liczby chorych Polaków. Powód zdumiewa Źródło: pixabay DarkoStojanovic

Koronawirus w Polsce oraz na świecie to teraz główne zmartwienie wszystkich rządzących. Wdrażane są coraz to nowsze rozwiązania, aby ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. Bilans zachorowań wciąż się zmienia, jednak poinformowano o nietypowym przypadku dotyczącym dwóch osób.

Koronawirus w Polsce to obecnie temat na ustach wszystkich. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o zmieniającym się bilansie zachorowań.

Koronawirus w Polsce wykrywany u kolejnych osób

Koronawirus w Polsce na tę chwilę został potwierdzony pozytywnymi wynikami badań u 355 osób. W czwartek wieczorem resort zdrowia potwierdził nowe przypadki u 32 pacjentów poddanych badaniu oraz obserwacji. Od rana łączna liczba wykrytych infekcji wynosi zatem 70. Jest to dość mocny wzrost, jednak Ministerstwo uspokaja. Zawsze w takim przypadku stosowana jest kwarantanna lub izolacja, a służby na bieżąco tworzą listę osób, z którymi potencjalnie zarażeni pacjenci się kontaktowali, aby jak najszybciej zareagować i zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nietypowe ogłoszenie dotyczące dwóch osób

Koronawirus w Polsce niedawno po raz pierwszy został odnotowany na Podlasiu, jednak resort poinformował, że pacjent z Białegostoku po powtórnych badaniach został usunięty z listy osób zarażonych SARS-Cov-2. Kolejne badania na jego obecność okazały się ujemne także u pacjenta z Wałbrzycha, który podzielił ten sam los i także został wykreślony z rządowych danych dotyczących chorych. To nietypowa sytuacja, która wcześniej nie miała miejsca. Dwójka pacjentów pozostaje pod nadzorem jednak nie znajdzie się ich przypadków w rządowych danych dotyczących potwierdzonych przypadków COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Najnowsze dane o chorych na koronawirusa Polakach. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało porażające dane

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Przypadki w całej Polsce

Ministerstwo Zdrowia, informując wieczorem o nowych zarażonych podało, że jest to aż 16 osób z województwa mazowieckiego, 6 ze śląskiego, 5 osób z lubuskiego i po jednym potwierdzonym zakażeniu w wielkopolskim i małopolskim, Zachodniopomorskim oraz podkarpackim i dolnośląskim. Nowe dane nie wpłynęły na to, iż obecnie najwięcej przypadków odnotowano w mazowieckim. Resort przy okazji poinformował, że na tę chwilę badania przeprowadzono na 11 196 próbkach, a tylko w ciągu ostatniej doby wykonano aż 1600 testów. Jednocześnie służby przypominają, aby stosować się do zaleceń i nie przebywać bez potrzeby w miejscach publicznych oraz dbać o higienę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  3. Oszacowano, ile w Polsce będzie zarażonych. Liczby mogą niektórych przerażać
  4. Premier Morawiecki podejmie niebawem ważną decyzję. Chodzi o nasze dzieci
  5. Mama zrobiła zdjęcie swojemu dziecku w ramionach ojca. Zlinczowali ją w sieci, wszystko przez jedną rzecz
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News