Kasjer popularnego marketu był zarażony koronawirusem, przechodził chorobę bezobjawowo. Sanepid wydał oświadczenie

Kasjer popularnego marketu był zarażony koronawirusem, przechodził chorobę bezobjawowo. Sanepid wydał oświadczenie Źródło: Freepik pch.vector

Koronawirus w Polsce nie zwalnia tempa. Do mediów trafiła informacja, że kasjer pracujący w jednym z popularnych marketów przechodził chorobę bezobjawowo. To kolejny przypadek zachorowania na COVID-19 w gminie Tuchów niedaleko Tarnowa (województwo małopolskie). Mamy oświadczenie wydane przez sanepid.

Kasjer pracujący w markecie budowlanym jest kolejną osobą przechodzącą koronawirusa. Pracownik został skierowany na domową izolację, dwie osoby z jego otoczenia przebywają w szpitalu. Służby epidemiologiczne zdecydowały, że nie ma potrzeby zamykania marketu. W nocy z wtorku na środę cała powierzchnia sklepu została zdezynfekowana. Rzecznik prasowy sieci Leroy Merlin poinformował, że pracownik przechodzi chorobę bezobjawowo, a zarząd pozostaje z nim w stałym kontakcie. Zaznacza, że działania sklepu zostaną dostosowane do decyzji wydanych przed sanepid. Powstał Komitet Ryzyka COVID-19, który zajmuje się zapobieganiem dalszym zarażeniom.

Koronawirus w Polsce nie zwalnia tempa

Choroba kasjera pracującego w popularnym markecie budowlanym pokazuje, jak ważne jest dbanie o zachowanie warunków higieny i dystansu społecznego. Jednorazowe rękawiczki, maseczki ochronne i płyny dezynfekujące mogą ustrzec przed zakażeniem. Fakt, że te środki były dostępne na terenie sklepu, prawdopodobnie uchroniło personel i klientów przed falą zarażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sanepid wydał oficjalne oświadczenie, w którym relacjonuje ustalenia, które poczynił przyglądając się tej sprawie. Według organu osobami, które były najbardziej narażone na zakażenie, byli pracownicy, którzy pracowali z chorym kasjerem. W tej chwili mężczyzna został poddany kwarantannie, dzięki czemu udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu patogenu. 

- Osoba pracująca w markecie uległa zakażeniu koronawirusem po kontakcie z osobą dodatnią w ognisku zakażenia w Tuchowie. Pracownik ten od 12 czerwca przebywał na kwarantannie, a ostatni raz był w pracy 8 czerwca - poinformował przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę

2. Pierwsze objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić
 

W gminie nieopodal Tuchowa rozwija się kolejne ognisko koronawirusa. Najwięcej zarażeń wiąże się z tamtejszym klasztorem redemptorystów oraz Domem Pogodnej Jesieni. Potwierdzonych zostało blisko 90 przypadków zakażenia koronawirusem - wśród zarażonych jest 37 zakonników, 25 sióstr zakonnych, 10 pensjonariuszy domu seniorów i 16 osób świeckich, które brały udział w mszach odbywających się w Bazylice tuchowskiej. Jedna z podopiecznych Domu Pogodnej Jesieni zmarła w środę, o czym poinformował starosta tarnowski Roman Łucarz. Miała 91 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fasolka szparagowa z bułką tartą jest ukochanym letnim daniem wielu osób. Niektórzy dodają do niej jeszcze 2 nietypowe składniki
  2. Media podają dalej tragiczną informację. Niestety, nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski, wielka strata dla świata sportu
  3. Wiadomo, kiedy może powstać szczepionka na koronawirusa, padła konkretna data. Lekarze właśnie zaczęli testy
  4. Polacy niczego nie byli świadomi, duże zmiany dla tysięcy kierowców. Prezydent już podpisał ustawę
  5. Gigantyczne zmiany w każdej Biedronce. Klienci mogą przeżyć wstrząs, przywiązali się do poprzedniego stanu
  6. Klinika onkologiczna wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Odnotowano koronawirusa u kilkunastu osób

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News