Koronawirus w Polsce ponura prognoza rząd restrykcje
Screen Polsat News
Joanna Szwalikowska - 11 Października 2020

Doktor nie ma wątpliwości: "rząd będzie nakładał coraz większe restrykcje". Przedstawił ponurą prognozę

Koronawirus w Polsce. Doktor Franciszek Rakowski w rozmowie z Polsat News zdradził ponure prognozy na najbliższy czas dotyczące panującej pandemii. Nie ma najmniejszych wątpliwości co do przekonania, że z czasem rząd będzie nakładał na nas kolejne restrykcje.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnych 4178 nowych oraz potwierdzonych przypadków zakażenia. Pandemia nie ustępuje i wygląda na to, że nie ma szans, aby stało się to w możliwie krótkim czasie. W rozmowie z Polsat News, doktor Franciszek Rakowski, zdradził, jakie są jego prognozy dotyczące naszej przyszłości.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Nie ma wątpliwości, że czekają nas kolejne restrykcje

Potwierdzone przypadki zachorowań są zupełnie czym innym niż ich rzeczywista liczba. Według szacunków naukowców z całego świata, naprawdę możemy mieć do czynienia z od 4 do 10 razy większą liczbą niż widzimy w statystykach. Eksperci z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego obliczyli, że niedługo każdego dnia w Polsce będzie od 80 do nawet 200 tys. rzeczywistych przypadków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

To, jaka przyszłość nas czeka i jak poważna będzie sytuacja w bardzo dużym stopniu zależy od nas samych i stosowania się do narzuconych obostrzeń. Według wcześniejszych prognoz po powrocie do szkół oraz codziennych aktywności w październiku mieliśmy mieć po ok. 4-5 tys. zakażonych, co się sprawdziło. W ciągu najbliższych dni czekają nas tylko kolejne wzrosty. Według doktora, w Polsce raczej nie nastąpią zmiany, które mogłyby pozwolić na wypłaszczenie krzywej.

- Liczba będzie rosła, rząd będzie nakładał coraz większe restrykcje. Chcemy żeby ta krzywa jak najszybciej się wypłaszczała, ale spodziewałbym się, że będzie jeszcze istotne zwiększenie dziennych zakażeń, może do kilkunastu tysięcy - powiedział dr Rakowski w rozmowie z Polsat News.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Kiedy skończy się epidemia? Ekspert nie ma złudzeń, fatalna wiadomość dla Polaków

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Doktor nie widzi szans na wypłaszczenie krzywej zachorowań w kraju, co oznacza, że nowe rekordy zachorowań w najbliższym czasie prawdopodobnie staną się codziennością. W związku z tym to niemal pewne, że rząd zechce wprowadzić dodatkowe restrykcje. Nie pozostaje nic innego niż czekać na to, jakie decyzje zostaną oficjalnie podjęte.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W programie „Pytanie na śniadanie” klamka ostatecznie zapadła? Tajemniczy wpis prowadzącej może potwierdzać rewolucję
  2. Iga Świątek absolutną rekordzistką. Polka przebiła największe legendy tenisa
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Nie można przestać ich jeść, kotlety schabowe z cudownym farszem polecają się na obiad

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News