Sanepid alarmuje, wykryto nowe ognisko koronawirusa w woj. lubelskim. Proboszcz zakażony, pilnie poszukiwani wierni

Sanepid alarmuje, wykryto nowe ognisko koronawirusa w woj. lubelskim. Proboszcz zakażony, pilnie poszukiwani wierni Źródło: Jan Bielecki/East News

Koronawirus w Polsce nie ustępuje, zbierając kolejne żniwa. Media właśnie obiegła informacja o nowym ognisku. Sanepid alarmuje, zakażony jest proboszcz, z którym styczność w ostatnim czasie miło wielu parafian.

Koronawirus w Polsce: na dzień 6 lipca, tuż po zaktualizowaniu przez Ministerstwo Zdrowia danych, liczba zarażonych w naszym kraju wynosi już blisko 36 tysięcy, bo 35 950 osób. Poinformowano o 231 nowych przypadkach. Z kolei po śmierci 5 osób, liczba ofiar wzrosła do 1517. Sytuacja nie ulega więc poprawie, a przynajmniej nie w takim stopniu, jak oczekiwałoby tego społeczeństwo i same władze. Niestety, sezon wakacyjny może sprzyjać kolejnym zarażeniom. Tymczasem do mediów dotarły informacje o nowym ognisku w jednej z parafii. Koronawirusa zdiagnozowano u proboszcza. 

Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Jest nowe ognisko 

Interia donosi, że na przestrzeni ostatnich dni, na terenie powiatu bialskiego, zdiagnozowano kilkanaście przypadków zarażenia koronawirusem. Większość chorych zamieszkuje w gminie Piszczac. Dotychczas nie udało się ustalić tzw. pacjenta zero. Co gorsza, jednym z zarażonych jest proboszcz, który w ostatnich dniach odprawiał msze święte i miał kontakt z wieloma osobami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie wykluczone, że COVID-19 rozprzestrzenił się między mieszkańcami, dlatego sanepid apeluje o zgłoszenie się wszystkich osób, które uczestniczyły w nabożeństwach i miały kontakt z duchownym. Mowa o mszach świętych w dwóch kościołach na terenie gminy: od 10 czerwca do 2 lipca w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu oraz od 1 do 3 lipca w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach. 

Sytuacja jest poważna, a bez ustalenia wszystkich, którzy uczestniczyli w nabożeństwach, może stać się dramatyczna. Eksperci szacują, że mogło dojść do nawet kilkudziesięciu nowych zarażeń. 

Dzisiaj grzeje: 1. Królikowska martwi się o syna. Niepokojące doniesienia, odkryła smutną rzecz

2. Wystarczyła chwila, by doszło do nieszczęścia. Tragiczny wypadek w wesołym miasteczku

Należy zaznaczyć, że w naszym kraju wciąż panują obostrzenia, jak np. nakaz zasłaniania ust oraz nosa w komunikacji miejskiej, przestrzeni zamkniętej lub na świezym powietrzu, gdy nie ma możliwość zachowania bezpiecznego odstępu (ok. 2 metry). Warto również regularnie myć lub dezynfekować dłonie i unikać dużych skupisk ludzkich. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kasia robi obłędnie zdrowy obiad w 3 minuty. Odkręca słoik z zawekowaną według cudownej receptury botwinką, po chwili ma przepyszne danie
  2. Smutna wiadomość z ostatniej chwili. Zmarł wielki Polak, zasłużona postać dla polskiego sportu
  3. 14-letnia Daria urodziła dziecko. Dopiero teraz ujawniono nowe fakty
  4. Szczepionki będą jednak obowiązkowe? Minister zdrowia zabrał głos
  5. Kolejny wypadek autobusu w Warszawie. Na miejscu działają służby, zdjęcia z miejsca budzą grozę
  6. Myślała, że jest w ciąży. Zaokrąglony brzuszek okazał się przyczyną jej kłopotów, skończyło się tragicznie

Źródło: Interia 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News