Koronawirus na świecie wciąż zbiera mordercze żniwo
Unsplash Stefan Heesch
Agata Jaroszewska - 15 Maja 2020

DW: Przełomowe odkrycie naukowców z Getyngi. Może ocalić życie i zdrowie chorych na koronawirusa

Koronawirus na świecie nadal jest największym wyzwaniem, przed którym stoją lekarze oraz naukowcy. Poszukiwanie skutecznego leku na wirusa SARS-CoV-2 wciąż trwa, a badacze przy wykorzystaniu wielu narzędzi naukowych, starają się odkryć skuteczny sposób na walkę z zagrożeniem. W magazynie medycznym „The Lancet“ opublikowane zostały wyniki badań naukowców z Getyngi. Rzucają zupełnie nowe światło na dostępne informacje.

Koronawirus na świecie pochłonął ogromną liczbę ofiar. Przeraża także ilość zakażonych osób, w związku z czym większość krajów zdecydowała się na wprowadzenie obostrzeń. Przełomowe odkrycie naukowców z Getyngi może ocalić życie i zdrowie chorych na SARS-CoV-2.

Dagmara KaźmierskaDagmara Kaźmierska pilnie prosi o pomoc. Dramatyczna sytuacja, pozostało niewiele czasuCzytaj dalej

Epidemia koronawirusa na świecie trwa w najlepsze

Koronawirus na świecie jest obecnie problemem trapiących każdy rząd, lekarzy oraz naukowców niezależnie od położenia geograficznego. Na łamach magazynu „The Lancet“ opublikowane zostały przełomowe wyniki badań uzyskane przez naukowców z Getyngi. Okazuje się, że COVID-19 można wykryć wcześniej, niż dopiero po pogorszeniu się stanu zdrowia i wystąpieniu poważnych objawów. Pomóc ma w tym badanie moczu.

- Stwierdziliśmy anomalie w próbkach moczu pacjentów z COVID-19, których stan w ciągu kilku dni bardzo się pogorszył - mówi cytowany przez DW prof. Oliver Gross. Profesor jest autorem publikacji analizującej wyniki naukowców, ich ustalenia mogą ocalić życie i zdrowie chorych na koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Katarzyna Dowbor - okropne warunkiMama zmarła na raka, zostali z babcią w okropnych warunkach. Katarzyna Dowbor nie wytrzymałaCzytaj dalej

Przełomowe odkrycie obiegło media na całym świecie

Ustalenia naukowców z Getyngi cytowane są zarówno przez DW, jak i portal N-TV czy Redaktionsnetzwerk Deutschland. Badacze zdecydowali się na przyjrzenie się konkretnym markerom. W moczu zbadali zawartość albuminy, zwrócili uwagę na ilość białych krwinek. Pod lupę wzięli także podwyższone ciśnienie krwi i według ich obserwacji już to wystarczy do przewidzenia COVID-19.

- Nawet, jeżeli tylko jeden z tych trzech wskaźników jest znacznie zmieniony, istnieje wysokie ryzyko, że stan pacjenta będzie się bardzo szybko pogarszał - powiedział profesor Gross, pracujący jako nefrolog. To może zmienić wygląd walki z koronawirusem na świecie.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje uwielbiany aktor najlepszych seriali z TVP, TVN i Polsatu. Córka przekazała tragiczne informacje

2. Ważny apel ministerstwa zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, znamy treść

Naukowcy nie ustają w poszukiwaniach najlepszej odpowiedzi na SARS-CoV-2

Jak podaje DW, przełomowe odkrycie może pomóc w wykrywaniu SARS-CoV-2 we wczesnym etapie, kiedy brak jest jeszcze jakichkolwiek chorobowych objawów COVID-19. Wirus u osób, które przechodzą zakażenie wyjątkowo ciężko powoduje ogólnoustrojowe zapalenie naczyń krwionośnych, a to można jasno potwierdzić przy wykorzystaniu istniejących już badań. Dzięki badaniu moczu już na wczesnym etapie COVID-19 możliwe będzie obranie odpowiedniej strategii leczenia. Ustalenia naukowców napawają nadzieją.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmie
  2. Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatem
  3. Rząd wprowadził zmiany w ostatniej chwili. Ważne zmiany obowiązują już od dzisiaj
  4. Niewyobrażalna tragedia, znaleziono dwa ciała. Policja już jest na miejscu
  5. Za oknem usłyszeli głośny hałas. Wyjrzeli i zamarli, ich życie już nie będzie takie samo
  6. Przed pójściem spać nałóż miód na liść kapusty. Spodziewaj się ogromnego efektu

BabciaPo śmierci babci otworzył jej album ze zdjęciami i zaniemówił. Dopiero wtedy poznał prawdę, nie mógł uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: DW

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News