Koronawirus w Polsce
Pixabay.com Herney
Monika Majko - 19 Października 2020

Najnowsze informacje ws. koronawirusa są fatalne. Nikt nie mógł się spodziewać, że jest tak źle

Koronawirus wciąż jest zagrożeniem, o którym nie wiemy wszystkiego. Naukowcy właśnie przekazali najnowsze informacje o wirusie SARS-COV-2, to bardzo złe wiadomości.

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo, a ostatnie przyrosty nowych zakażeń są wyjątkowo niepokojące. Choć minęło już wiele miesięcy odkąd świat zmaga się z pandemią, wciąż nie wiemy wszystkiego o paraliżującym niemal wszystkie państwa świata zagrożeniu. Naukowcy właśnie przekazali najnowsze informacje w sprawie wirusa SARS-COV-2.

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Koronawirus może utrzymywać się na skórze znacznie dłużej niż np. grypa

Wiadomo, że koronawirus przenosi się zarówno drogą powietrzną, jak i przez kontakt z zanieczyszczonymi wydzielinami. Japońscy naukowcy, badający wirus SARS-CoV-2 przekazali, ze jest on w stanie przeżyć na skórze człowieka w postaci aktywnej aż do dziewięciu godzin. Z najnowszych badań na temat wirusa grypy, które opublikowano w Clinical Infectious Diseases, wynika, że jest on w stanie przeżyć na skórze średnio 1,8 godziny. To oznacza, że wirus SARS-CoV-2 może przeżyć aż pięć razy dłużej na ciele człowieka niż patogen grypy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

Mycie i dezynfekcja rąk to ważne czynności minimalizujące ryzyko zakażenia koronawirusem

Na szczęście badacze wskazują, że wirus SARS-CoV-2, tak jak i wirus grypy dezaktywowany jest za pomocą mydła i wysokoprocentowego alkoholu. Niektóre badania wskazują, że koronawirus jest w stanie przeżyć na powierzchniach przedmiotów nawet do 28 dni, jednak większość naukowców skłania się ku temu, że wirus aktywny jest raczej przez 7-9 dni.

- Dłuższe przeżycie SARS-CoV-2 na skórze zwiększa ryzyko przeniesienia kontaktu, ale higiena rąk zmniejsza ryzyko - przekazano w artykule.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Od początku pandemii eksperci uczulają, że ogromnym zagrożeniem są właśnie nasze dłonie. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o regularnym myciu i dezynfekcji, a także stosowaniu rękawiczek ochronnych m.in. w czasie zakupów, korzystania z bankomatów lub komunikacji miejskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ola Kwaśniewska wysłała męża po koperek i awokado. Ogromna wtopa, z jego pomyłki ciężko przestać się śmiać
  2. Skandal w sprawie Roberta Lewandowskiego. Znowu go pominęli, France Football jest bezlitosne, Polak bez nagrody
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Pacjenci trafią na Stadion Narodowy. Rusza budowa szpitali polowych w całym kraju, wiemy gdzie powstaną
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News