koronawirus kluczowe wytyczne zmienione
Unsplash Ian Harber
Joanna Szwalikowska - 14 Października 2020

Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne

Niestety, jak się okazuje, koronawirus może przenosić się nie tylko drogą kropelkową, jak myśleliśmy dotychczas. Naukowcy przeprowadzili badania, które dały zaskakujący wynik. Wcześniejsze wytyczne musiały zostać natychmiast zaktualizowane.

Do tej pory uwzględniano jedynie, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową, czyli podczas kaszlu oraz kichania. Jak wynika z najnowszych badań naukowców, istnieje jeszcze jedna droga, której nie wzięto pod uwagę. Pojawiła się aktualizacja wytycznych.

Ministerstwo ZdrowiaMZ przekazało najgorsze wiadomości. Wkrótce Polaków czeka nieuniknione, jest potwierdzenieCzytaj dalej

Niestety, koronawirus nie przenosi się jedynie drogą kropelkową, istnieje jeszcze jedno źródło transmisji

W dotychczasowych wytycznych amerykańskiej agencji CDC skupiano się wyłącznie na ryzyku infekcji w związku z transmisją drogą kropelkową. Formą zabezpieczenia przed tym miało być zachowywanie dystansu społecznego oraz maseczek ochronnych. Jak się jednak okazuje, wirus może się rozprzestrzeniać również drogą powietrzną. Cząsteczki powstające w momencie, gdy mówimy, śpiewamy lub oddychamy mogą utrzymywać się w powietrzu nawet do 12 godzin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta przeszła na dietę24-latka ważyła 300 kg. Postanowiła zmienić swoje życie, rok później była nie do poznaniaCzytaj dalej

- Dowodzi tego kilka przypadków zainfekowania, do których doszło pomimo zachowania wymaganego dystansu lub po opuszczeniu wnętrza przez osobę z COVID-19 - zaznaczyła agencja, uzasadniając swoje odkrycie. Do transmisji tych doszło w pomieszczeniach zamkniętych oraz takich, które nie były dostatecznie wentylowane.

Skutecznym sposobem na wyeliminowanie tego problemu jest wprowadzenie nauczania zdalnego. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, można zmniejszyć bezpośrednie ryzyko poprzez bardzo dobrą wentylację pomieszczeń oraz stosowanie osłon na blaty, lub jednostek filtrujących. Wzmocnienie efektu z pewnością będzie również zachowanie dystansu społecznego oraz powszechny obowiązek noszenia maseczek.

Dzisiaj grzeje:

1. Już od jutra nowe obostrzenia. Pilny apel rządu do milionów Polaków

2. Zacznie się już w najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce. Zapadła decyzja

3. Pijany gwiazdor disco polo wjechał w kobietę na pasach. Leciała 20 m w powietrzu, jej stan jest krytyczny

Agencja CDC wydała konkretne zalecenia, które mogą pomóc zminimalizować ryzyko infekcji. Pierwszym z nich jest zachowywanie dystansu społecznego (co najmniej 1,8 m). Gdy przebywamy w pobliżu innych osób, powinniśmy mieć zasłonięte usta oraz nos. Regularna dezynfekcja oraz mycie rąk to również jedna z podstawowych rzeczy, o których absolutnie nie powinniśmy zapominać. Powinniśmy także unikać zatłoczonych pomieszczeń, o ile jest to możliwe. Jeśli jesteśmy chorzy, pozostańmy w domach i odizolujmy się od innych osób. Często dotykane powierzchnie powinny być regularnie dezynfekowane.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zobaczyła jak kroją mięso w sklepie. Z obawy o transmisję wirusa wezwała sanepid
  2. Nie żyje legenda polskiego sportu. Uwielbiany mistrz na zawsze pozostanie w sercach kibiców
  3. Sytuacja jest fatalna. Odbędzie się pilne zwołanie sztabu kryzysowego, wiemy o co chodzi
  4. Mamy potwierdzenie, ogromne ogniska koronawirusa w Polsce. Wielu seniorów zagrożonych
  5. Sprawa Tomasza Komendy nie ma końca. Nowy oskarżony przerywa milczenie, porażające słowa
  6. Oficjalny komunikat NFZ. Jest decyzja w sprawie świadczeń, fatalne wieści dla Polaków

Psychotest z liśćmiWybierz liść i poznaj swoją przyszłość. Odpowiedź zdradza, co czeka cię w najbliższym czasieCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News