Naukowcy ujawnili jak długo koronawirus utrzymuje się w powietrzu

Naukowcy ujawnili jak długo koronawirus utrzymuje się w powietrzu Źródło: East News AFP

Koronawirus zaatakował Polskę. Już dziś coraz więcej osób zaraziło się groźnym wirusem. Naukowcy, którzy przeprowadzają liczne badania w sprawie koronawirusa, przekazali właśnie, jak długo wirus utrzymuje się w powietrzu.

Koronawirus, od kiedy tylko się pojawił, stał się przedmiotem licznych badań naukowców. Opublikowane zostały właśnie wyniki, które stwierdzają, jak długo wirus może utrzymywać się w powietrzu, ale także i na innych powierzchniach. 

Koronawirus w Polsce i na świecie 

Zgodnie z najnowszymi danymi, obecnie w Polsce jest 58 przypadków zakażenia groźnym wirusem. Wczoraj w godzinach popołudniowych media podały informację, że w kraju zmarła pierwsza osoba, która była zarażona koronowairusem. 57-letnia kobieta mieszkająca w Poznaniu była pierwszą osobą, u której został wykryty wirus w Wielkopolsce. Już w poniedziałek kobieta dowiedziała się, że w jej przypadku wynik wyszedł pozytywny. Od tego czasu 57-latka przebywała w ciężkim stanie w szpitalu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wczoraj pojawiły się informacje, że na całym świecie zarażonych wirusem jest już 133 tysiące osób, a 4900 osób zmarło na skutek powikłań związanych z koronawirusem. Już dziś naukowcy dzielą się informacją, o tym, jak długo koronawirus może utrzymywać się w powietrzu. 

Jak długo koronawirus utrzymuje się w powietrzu?

Naukowcy z Uniwersytu Princeton, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles i amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia zakończyli badania, które dotyczą utrzymywania się koronawirusa w powietrzu. Zgodnie z badaniami wirus w powietrzu może utrzymywać się przez trzy godziny. W przypadku bakterii na plastiku będą to aż trzy dni. 

Dzisiaj grzeje: 1. Unia Europejska podjęła decyzję ws. walki z koronawirusem w Polsce
2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Do zarażeń koronawirusem dochodzić może drogą kropelkową lub w przypadku dotknięcia powierzchni, na której znajduje się koronawirus. Naukowcy zaznaczyli, że do zakażeń może dochodzić bez bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: radio zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News