Wirus gorszy od koronawirusa. Co godzinę zaraża 60 osób

Wirus gorszy od koronawirusa. Co godzinę zaraża 60 osób Źródło: fshoq.com

Polacy coraz bardziej boją się, że koronawirus lada moment dotrze do kraju. Nie wiedzą, że w Polsce panuje już dużo groźniejszy wirus. Co godzinę zaraża się nim 60 osób.

Według ekspertów koronawirus nie jest największym zagrożeniem. W Polsce dużo bardziej śmiertelny wirus, którego objawy często bagatelizujemy. Wśród zarażonych osób jest już 10 ofiar śmiertelnych.

Z wyjątkowym zainteresowaniem obserwujemy obecnie, jak rozprzestrzenia się koronawirus. Śledzimy najnowsze doniesienia mediów, żeby przygotować się na walkę z nieznanym. Tymczasem polscy eksperci zarówno uspokajają, jak i alarmują - nasze służby są przygotowane na walkę z epidemią, ale zapominamy, że w naszym kraju panuje dużo groźniejszy wirus. Grypa co roku zabija wielu Polaków.

To nie koronawirus zagraża nam teraz najbardziej

Specjaliści potwierdzają, że koronawirus prędzej czy później trafi do Polski, ale to nie tego wirusa powinniśmy się obawiać. Grypa - której objawy bardzo często bagatelizujemy - co roku odbiera życie wielu Polakom. Co godzinę zaraża się nią 60 osób. Rok tak naprawdę dopiero się zaczął, a na grypę zachorowało już pół miliona osób. Wśród nich potwierdzono 10 przypadków śmiertelnych. Chociaż eksperci apelują o czujność i szczepienia, statystyki wciąż są przerażające.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grypa jest dużo groźniejsza, niż koronawirus nie tylko ze względu ilość, ale także objawy, które początkowo wydają się być niegroźne. W końcu nikt nie panikuje z powodu kataru, kaszlu czy lekkiej gorączki. Najczęściej sięgamy po silne leki i próbujemy dalej funkcjonować, myląc ten wirus ze zwykłym przeziębieniem. Jednak grypa może prowadzić do wielu powikłań - jednym z najgroźniejszych jest zapalenie płuc - które mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Lista jest długa i niebezpieczna, ponieważ do powikłań zalicza się m.in. zapalenie mięśnia sercowego oraz mózgu.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci
2. Uwielbiany aktor TVP przewieziony do szpitala. Syn przekazał smutne wieści

Grypa i koronawirus mają cechę wspólną - ich objawy pojawiają się nagle. Po zarażeniu się wirusem grypy mogą wystąpić bóle mięśni, gorączka, katar, ból głowy oraz gardła, a nawet biegunka. Dlatego ważne jest, żeby uważnie kontrolować swój stan zdrowia szczególnie zimą, kiedy zachorowań na grypę jest najwięcej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Ogrzewanie domu pod czujnym okiem rządu. Kontrolerzy przyjdą i zbiorą wszystkie dane o twoim domu
  3. Mało kto wie, do czego służy wkładka pod paczkowanym mięsem. Odechciewa się jeść, producenci milczą na ten temat
  4. Wystarczy włożyć kulkę z folii aluminiowej do pralki. Efekt jest po prostu wow
  5. Gdy rodzice zobaczyli, co ich dzieci robią na studniówce, opadły im szczęki. Wszystko się nagrało, jest na co popatrzeć

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News