Do 20 krajów trafi lek pomagający w walce z koronawirusem. Trzymali go do ostatniej chwili

Do 20 krajów trafi lek pomagający w walce z koronawirusem. Trzymali go do ostatniej chwili Źródło: pikio.pl

Koronawirus jest teraz tematem numer jeden dla wszystkich naukowców. Do mediów właśnie dotarły informacje o zaplanowanych dostawach leków do 20 państw. Pomoc napłynie z Azji.

Koronawirus może być prawdopodobnie pokonany przez ten lek. Chińscy naukowcy zauważyli, że jest skuteczny w walce z COVID-19. Teraz transport z medykamentem ma trafić za darmo do 20 państw zmagających się z epidemią.

Koronawirus może być zwalczany przez ten lek. Zaskakujące doniesienia naukowców

Badacze z Uniwersytetu Wuhan oraz kilku innych instytucji w Chinach pracujących nad lekiem nad SARS-CoV-2, odkryli zaskakujące zastosowanie znanego już medykamentu. Udało się ustalić, że działający przeciw grypie fawipirawi (Avigan), bardzo pomaga pacjentom, którzy mają lekkie objawy COVID-19.

Tematem zainteresowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych Japonii. Okazało się, że państwo posiada spore zapasy leku i zamierza wspomóc badania nad lekiem na COVID-19. Posiadane zapasy leku roześle do 20 państw, aby więcej zespołów badawczych na całym świecie zajmowało się opracowywaniem remedium na wersu. 

- Będziemy pracować z zainteresowanymi państwami, żeby poszerzyć międzynarodowe badania kliniczne Aviganu - zacytowała agencja Kyodo japońskiego szefa MSZ. 

Lek był już testowany przy innym groźnym wirusie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lek został opracowany przez japońskie przedsiębiorstwo Fujifilm Toyama Chemical, a w 2014 roku dopuszczony do leczenia grypy jedynie na wypadek nowych patogenów, w razie, gdyby inne leki nie wykazywały skuteczności. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że może wywoływać efekty uboczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Szumowski nie pozostawia złudzeń, wyjawił prawdę o końcu epidemii. Minister przekazał fatalne wiadomości

2. Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem

Aviganem leczono pacjentów, którzy cierpieli na wirusa Ebolę. Teraz lek będzie testowanych przez Włochów, w trzech regionach najbardziej dotkniętych przez COVID-19. Oprócz tego, na liście państw, które dostaną leki od Japonii są: Arabia Saudyjska, Birma, Bułgaria, Czechy, Iran oraz Turcja.

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Jeden z pierwszych objawów cukrzycy. Dokładnie przyjrzyj się swoim dłoniom
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News