Koronawirus rozpoznanie
Freepik wirestock
Irmina Jach - 6 Listopada 2020

Jak rozpoznać u siebie koronawirusa? Najbardziej podstawowe objawy zdradzają prawdę

Koronawirus - na pierwszy rzut oka - może dawać objawy podobne do tych, które obserwuje się przy grypie lub przeziębieniu. Wiele osób, które skarżą się na osłabienie samopoczucia, nie jest pewnych, co im dolega. Na szczęście, istnieje prosty sposób, który odpowie na nurtujące ich pytanie. Wiemy, jak rozpoznać u siebie COVID-19. Podstawowe symptomy zdradzają prawdę.

Koronawirus jest niezwykle odpornym patogenem. Jego transmisja przebiega przede wszystkim drogą kropelkową. Wirus może przeżyć w pomieszczeniu przez wiele godzin, szczególnie wtedy, gdy jest ono słabo wentylowane. Nic dziwnego, że Polacy obawiają się potencjalnego zakażenia. Jak nie pomylić go jednak z grypą lub przeziębieniem?

Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówPremier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówCzytaj dalej

Koronawirus jest stosunkowo prosty do rozpoznania

Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Southern California pozwala na odróżnienie objawów, które daje koronawirus od tych, które obserwujemy przy grypie, przeziębieniu lub alergii. Praca badaczy pozwoliła na wyodrębnienie najczęstszej kolejności występowania objawów wśród pacjentów z COVID-19.

U osób zakażonych koronawirusem najczęściej choroba rozpoczyna się od gorączki, a zaraz po niej pojawia się suchy kaszel. W przypadku grypy objawy te występują w odwrotnej kolejności. Jest to więc najprostszy sposób, by dowiedzieć się, na co chorujemy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Osoby cierpiące na grypę najpierw zaczynają kaszleć, a dopiero później uskarżają się na gorączkę. Według amerykańskiego Centers for Disease Control and Prevention pierwszym objawem przeziębienia jest z kolei ból gardła.

Objawy COVID-19, według naukowców, to: gorączka, ból głowy, utrata węchu i smaku, ból gardła i suchy kaszel, przemęczenie, brak tchu, problemy z oddychaniem, a także bóle mięśni lub ciała.

Symptomy grypy są nieco inne. Można do nich zaliczyć: kaszel, gorączkę, katar i zatkany nos, ból głowy, ból gardła, zmęczenie, ból mięśni lub ciała, a także płytki oddech.

Przeziębienie z kolei charakteryzuje się następującymi objawami: bólem gardła lub kaszlem, łzawieniem oczu, katarem, cieknięciem z nosa oraz zatkanym nosem.

Atak alergiczny rozpoczyna się zwykle od swędzenia oczu, do którego dochodzą: kichanie, cieknięcie z nosa, zatkany nos lub katar.

Dzisiaj grzeje:

1. TVN bije na alarm. Wszystko zacznie się już o 22, lepiej nie wychodzić z domu

2. Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

COVID-19 rozwija się bardziej stopniowo niż grypa. Niektóre osoby zaczynają wykazywać objawy w ciągu dwóch dni od zakażenia, inni zaś nawet po dwóch tygodniach. Osoby zarażone grypą zwykle chorują od jednego do czterech dni po kontakcie z chorą osobą. W obydwu przypadkach chorzy wracają do zdrowia po około dwóch tygodniach, które w przypadku COVID-19 mogą przedłużyć się do miesiąca.

Niedawno Główny Inspektorat Sanitarny podał nową definicję zarażenia COVID-19. Stwierdzony przypadek obejmuje osobę, u której wystąpił co najmniej jeden z objawów takich jak: kaszel, gorączka, duszność, utrata węchu o nagłym początku lub utrata lub zaburzenia smaku o nagłym początku. Dwa ostatnie symptomy są najbardziej charakterystyczne. Obserwuje je u siebie nawet 40 procent pacjentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Malutkie rysie pilnie poszukiwane. Nie żyje ich mama, słynna rysica Nelly
  2. Kamil Stoch i jego żona zachwycili kibiców. Nasz mistrz pokazał fanom swoje "dziecko" (FOTO)
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Znaleźli szczątki dinozaura na niewłaściwym kontynencie. Historyczna zagadka, naukowcy są w kropce
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News