Lekarze ostrzegają. Masz podobne zmiany na ciele? Mogłeś mieć koronawirusa
.
Monika Majko - 5 Października 2020

Lekarze ostrzegają. Masz podobne zmiany na ciele? Mogłeś mieć koronawirusa

Koronawirus nie zawsze wykazuje typowe objawy, wiele osób może nawet nie wiedzieć, że zostali zakażeni. Lekarze alarmują, warto zachować wyjątkową czujność. Jeśli na twoim ciele pojawią się podobne zmiany, bardzo możliwe, że zostałeś zarażony wirusem SARS-COV-2.

Koronawirus posiada zestaw najbardziej typowych objawów, jednak bardzo wiele osób przechodzi zakażenie wirusem SARS-COV-2 bezobjawowo. To może stanowić ogromne zagrożenie dla naszych bliskich, warto zachować czujność. Lekarze alarmują, pewne zmiany na ciele mogą zwiastować zakażenie.

Koronawirus - nie tylko typowe objawy zakażenia mogą zwiastować chorobę

Wraz z nadejściem jesieni w naszym kraju rozpoczęła się druga fala zakażeń koronawirusem, a w ostatnich dniach padły rekordy dobowych przyrostów osób z potwierdzeniem COVID-19 na terenie naszego kraju. Jeśli zauważymy u siebie objawy zarażenia, tj. kaszel, duszności czy gorączkę, natychmiast powinniśmy skontaktować się z lekarzem pierwszej pomocy lub lokalnym oddziałem sanepidu.

Minister Zdrowia podjął decyzjęPilna konferencja ministra zdrowia i policji. Klamka zapadła, nowe zakazy i ogromne karyCzytaj dalej

Okazuje się jednak, że nie zawsze zakażenie koronawirusem daje oczywiste objawy. Eksperci szacują, że na świecie bezobjawowo COVID-19 przechodzi od 50 do 70 proc. zarażonych, a według prof. Anny Boroń-Kaczmarskiej, specjalistki chorób zakaźnych, cytowanej przez portal "ABC Zdrowie", liczba bezobjawowych lub skąpoobjawowych zakażeń w Polsce może być jeszcze wyższa i sięgać nawet do 80 proc. przypadków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Niestety, specjaliści alarmują, że brak typowych objawów nie łączy się z brakiem powikłań pochorobowych. U wielu osób, które zniosły zakażenie bezobjawowo, stwierdzono po czasie zmiany w płucach. Dlatego powinniśmy bacznie obserwować organizm, a w razie wątpliwości skontaktować się ze specjalistą. Zakażenie koronawirusem może się bowiem objawiać również szeregiem rzadszych dolegliwości, na które zwykle nie zwracamy uwagi.

W Polsce nawet 80 proc. zakażonych osób może przechodzić COVID-19 bezobjawowo

Lekarza alarmują, by nie lekceważyć pojawienia się zmian skórnych tj. zaczerwienienia lub zasinienia palców u stóp. Takie dolegliwości obserwowano zarówno u pacjentów z silnymi objawami choroby, jak i tych, które przeszły zakażenie w sposób bezobjawowy. O zakażeniu może również świadczyć różnego rodzaju wysypka, która minęła bez zastosowania leczenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Restrykcyjne zakazy wejdą w życie szybciej niż się spodziewano. Złe wiadomości dla wszystkich Polaków

2. Pilna konferencja. Minister zdrowia przekazał wiadomość dot. obostrzeń na Wszystkich Świętych

3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone

Dodatkowo, powinniśmy zwrócić uwagę na każdy nietypowy problem z oddychaniem, zmiany w tolerancji wysiłku, ucisk w klatce piersiowej czy przewlekłe zmęczenie, które występuje bez wyraźnego powodu. Wszystkie te dolegliwości mogą świadczyć o tym, że przeszliśmy zakażenie koronawirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Milionerzy: Pytanie za milion zaskoczyło samego Huberta Urbańskiego. Widzowie oniemieli, gdy zostało wyczytane
  2. Z ostatniej chwili. Nowe wieści ws. Jerzego Brzęczka, tuż po południu wszystko stało się jasne
  3. Z ostatniej chwili: Właśnie zwołano sztab kryzysowy, minister potwierdził
  4. Żona przekazała najgorsze wieści. Nie żyje aktor znany z największych hitów TVP, TVN i Polsatu
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zwołano sztab kryzysowy, minister potwierdził
  6. Ogromna nawałnica w Warszawie. Ulice całkowicie zalane, dramatyczna sytuacja
  7. Pracownik McDonald’s nagrał wszystko. Na jaw wyszła największa tajemnica sieci, wideo momentalnie stało się hitem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: ABC Zdrowie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News