Koronawirus, fatalna informacja
unsplash.com engin akyurt
Weronika Wasiak - 1 Listopada 2020

Fatalna informacja dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, zaczyna brakować respiratorów

Koronawierus nie ustępuje. Niestety, eksperci wciąż informują o fatalnym rozwoju sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Właśnie pojawiły się kolejne doniesienia.

Koronawirus opanował świat z początkiem roku 2020, a w Polsce pierwszy przypadek wykryto u schyłku marca. Od tego momentu mieszkańcy muszą żyć według zmieniających się dość dynamicznie obostrzeń. Chociaż pandemia trwa już od wielu miesięcy, odpowiedź na pytanie, kiedy to wszystko się skończy, wciąż pozostaje tajemnicą.

Z ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówZ ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówCzytaj dalej

Szczególnie w naszym kraju trudno o przewidzenie końca, bowiem jesienią, tak jak zapowiadano, spadła na nas druga fala zachorowań. Eksperci właśnie przekazali niekoniecznie pokrzepiające wieści.

Koronawirus nie daje za wygraną. Fatalne informacje dla wielu Polaków obiegły media

Przypomnijmy, że w niedzielę, 1 listopada, Ministerstwo Zdrowia poinformowało za pośrednictwem Twittera o 17 171 nowych potwierdzonych ostatniej doby zarażeniach COVID-19 i 152 ofiarach śmiertelnych, a 20 z nich nie miało chorób współistniejących.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Po zaktualizowaniu danych łączna liczba zachorowań w naszym kraju od marca wzrosła do 379 902, a zgonów - 5 783.

Wraz ze wzrostem dobowej liczby nowych zarażeń, służba zdrowia odnotowuje coraz większy deficyt dostępnych łóżek i respiratorów. Jak przytacza Radio Zet, w niedzielę wieczorem Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował, że na 55 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem zajętych było dziś... 55.

W sobotę wolne były 4, zatem jeżeli kolejnej dobry liczba zarażonych wymagających hospitalizacji znów wzrośnie, personel nie będzie w stanie ich przyjść na oddział.

Z dalszych doniesień wynika, że 1 listopada o 661 wzrosła liczba zajętych łóżek covidowych w tym regionie. Nie ma więc wątpliwości, że sytuacja jest dramatyczna i pogarsza się coraz bardziej.

Region podlaski nie jest jedynym, gdzie zaczyna brakować miejsc dla chorych na koronawirusa, a co gorsza, w wielu miejscach brakuje też rąk do pracy.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

Nie w sposób ukryć, że epidemia lada moment może doszczętnie zniszczyć polską służbę zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pochowali kota w ogrodzie, chwilę później zobaczyli go w domu. Odkopali grób i nic nie zrozumieli, dopiero weterynarz zdradził im prawdę
  2. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  7. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News