Korona cierniowa Chrystusa w płonącej katedrze Notre Dame

Korona cierniowa Chrystusa w płonącej katedrze Notre Dame Źródło: Screen/youtube/CBS News

Korona cierniowa Jezusa Chrystusa znajduje się w płonącej katedrze Notre Dame w Paryżu. To wstrząsająca i zasmucająca informacja dla wszystkich chrześcijan. Jedna z największych relikwii może zniknąć na zawsze. AKTUALIZACJA: Koronę cierniową udało się uratować!

AKTUALIZACJA: Korona cierniowa została uratowana.  Korona cierniowa Jezusa Chrystusa uważana jest za jedną z najważniejszych relikwii Kościoła katolickiego, która przetrwała do naszych czasów. Zgodnie z Biblią upleść ją mieli żołnierze Poncjusza Piłata, który następnie brutalnie założyli ją na głowie Bożego Syna. 

Jak wynika z informacji opublikowanych w mediach, korona cierniowa znajdywała się w katedrze Notre Dame w Paryżu w chwili wybuchu pożaru i wszystko wskazuje na to, że mogła ulec zniszczeniu. To potworna tragedia dla wszystkich chrześcijan z całego świata. 

Korona cierniowa Chrystusa znajduje się w płonącej katedrze Notre Dame

Pierwszy piątek każdego miesiąca oraz Wielki Piątek są specjalnymi dniami, kiedy korona cierniowa jest wyciągana i udostępniana wiernym, by mogli ją podziwiać. Od lat skrywana była w podziemiach katedry Notre Dame w Paryżu, teraz jednak doszło do prawdziwej tragedii. 

Jedna z najsłynniejszych ikon tego miasta stoi w płomieniach i cały świat patrzy, jak setki lat historii znikają bezpowrotnie. Właśnie jednak pojawiła się kolejna wstrząsająca informacja, która będzie ciosem dla chrześcijan na całym świecie. Możliwe, że w pożarze zniszczeniu uległa również korona cierniowa Jezusa, będąca najcenniejszą relikwią kościoła. Przechowywana była w skarbcu pod posadzką, pojawiły się jednak liczne głosy, że pod naporem wody pomieszczenie mogło zostać doszczętnie zniszczone. Informacja ta wciąż nie została oficjalnie potwierdzona w mediach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA

Jak korona cierniowa się tam znalazła?

Jak głosi wielu naukowców, korona cierniowa miała być zabrana przez jednego z uczniów zaraz po złożeniu ciała Chrystusa do grobu. Przez lata przechodziła z rąk do rąk, aż w 1062 roku trafiła do Bizancjum. Cesarz Konstantynopola jednak potrzebując pieniędzy zgodził się oddać ją królowi Francji, Ludwikowi IX. 

Latami ciernie z niej przekazywane były do kościołów i klasztorów na całym świecie. Podczas Rewolucji Francuskiej zapadła decyzja o przeniesieniu jej do Biblioteki Narodowej, a 10 sierpnia 1806 roku przeniesiono ją w skarbcu katedry Notre Dame. Do tej pory była pod opieką kanoników Kapituły Bazyliki Metropolitańskiej i strzegli jej Rycerze Świętego Grobu Bożego. 

Aktualizacja: Jak udało się nam dowiedzieć, korona została skutecznie ewakuowana.

  1. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że muzyk mógł zrobić coś takiego
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. https://pikio.pl/biedronka-dla-dzieci-1504192/
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

Źródło: To się dzieje

Następny artykuł