Niesamowity gest na pogrzebie Kornela Morawieckiego. Wszystkim zaszkliły się oczy

Niesamowity gest na pogrzebie Kornela Morawieckiego. Wszystkim zaszkliły się oczy Źródło: .

Kornel Morawiecki odszedł po długiej i wyczerpującej walce z chorobą. To właśnie dziś odbywają się uroczystości pogrzebowe, podczas których bliscy oraz przyjaciele żegnają polityka. Podczas pożegnań został wykonany wyjątkowo wzruszający gest.

Kornel Morawiecki do ostatniego dnia walczył z nowotworem trzustki, któremu ostatecznie nie dał rady. Kilka dni przed śmiercią trafił do szpitala, gdzie jego stan z każdą chwilą pogarszał się coraz bardziej. Lekarze usilnie walczyli o jego życie, jednak nie mogli mu pomóc. Już kilkanaście godzin po ogłoszeniu smutnych informacji przekazano, na kiedy zostały zaplanowane ceremonie żałobne. Do samego końca nie zdradzano zbyt wielu szczegółów. 

Kornel Morawiecki właśnie odbywa swoją ostatnią drogę 

Niemalże od razu poinformowano, że pogrzeb został zaplanowany na 5 października, a po uroczystościach ciało zostanie złożone na warszawskich Powązkach. Jak podaje Super Express, wszystko rozpoczęło się już w piątek, gdy trumna z ciałem marszałka seniora została wystawiona w Sejmie, by umożliwić politykom pożegnanie. Wieczorem do katedry polowej Wojska Polskiego wyruszył kondukt. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niesamowity gest na pogrzebie 

5 października o godzinie 12:00 rozpoczęła się msza żałobna. W katedrze zebrała się cała rodzina zmarłego, bliscy przyjaciele, koledzy oraz zwykli Polacy, którzy chcieli towarzyszyć mu w ostatniej drodze. Mateusz Morawiecki odsunął na dalszy plan jesienne wybory i pogrążony w smutku wspierał swoją mamę oraz siostry. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy. Sprawa mrozi krew w żyłach

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

Już o godzinie 15:00 trumna z ciałem Kornela Morawieckiego zostanie przetransportowana na cmentarz Powązki Wojskowe, gdzie spocznie tuż obok byłego premiera, zmarłego kilka miesięcy temu Jana Olszewskiego. To niesamowity gest, którego chyba nikt się nie spodziewał, jednak nie ulega wątpliwości, że wywołał łzy wzruszenia nie tylko wśród zgromadzonych żałobników. To bardzo piękny gest, który wiele znaczy dla rodziny polityka.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło 
  3. Do sieci trafiło zdjęcie sześcioraczków, które wyciska łzy. Niezwykłe i wzruszające
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Dzisiaj rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wygląd jej grobu po 5 latach przyprawia o dreszcze

Źródło: super express

Następny artykuł