Wydawałoby się, że napięta sytuacja wokół Korei Północnej na Dalekim Wschodzie nie ma na nas większego wpływu. Pomijając fakt, że jeśli dojdzie do wojny atomowej, oberwie się i Polsce, okazuje się, że w całym tym zamieszaniu jest i polski akcent.

Chodzi oczywiście o propagandę, którą Korea Północna z namiętnością stosuje. W tej wykorzystywana jest Polska, a raczej Polacy. Na oficjalnej polskiej stronie Korei Północnej (krld.pl) możemy znaleźć masę wpisów, które miały wyjść spod ręki Polaków. W tych obywatele Polski z rozrzewnieniem zwracają się do „lepszej Korei” i jej „wspaniałego wodza”.

Przesyłam najlepsze życzenia dla całego Północnokoreańskiego narodu. Niech chwała waszego państwa trwa wiecznie! Niech upadną i rozwieją się knowania imperialistów dążących do zniszczenia owoców wysiłku pracującego ludu Północnokoreańskiego! Niechaj nie zagaśnie pamięć o przywódcach, którzy walczyli i poświęcili życie, aby dać swym rodakom ojczyznę wolną, sprawiedliwą, silną i szczęśliwą – napisał „Towarzysz Marek”.

– Wasz Wielki Wódz Kim Dżong Il to mój idol, moje natchnienie budzące nieodpartą chęć życia, które dzięki Niemu toczy się wyłącznie optymistycznym rytmem i przepełnione jest nadzieją na epokowy sukces wdrażanej przez Niego z niebywałym hartem ducha i uporem idei sprawiedliwości społecznej zainicjowanej przez Jego niezapomnianej pamięci Ojca Kim Ir Sena – czytamy we wpisie „Towarzysza Romka –  żarliwego sympatyka KRL-D i Jej Wielkiego Wodza”.

W podobnym tonie utrzymane są wszystkie życzenia. Nie brakuje patosu i wielkich słów. Nie ulega wątpliwości, że tego typu wpisy to słowa z premedytacją wciśnięte Polakom w usta, a spreparowane przez pracowników północnokoreańskiej placówki dyplomatycznej. Wszystko po to, by mieć dowód na to, że działania Korei Północnej mają nie tylko sens, ale i ogromne poparcie nawet w zachodnim świecie. To propaganda niskich lotów, którą wyśmiałby zdecydowanie sam Joseph Goebbels.

źródło: krld.pl/krld/zyczenia
źródło: krld.pl/krld/zyczenia
źródło: krld.pl/krld/zyczenia

źródło: krld.pl/krld/zyczenia

źródło: krld.pl

Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

...

Zobacz również