Korea Północna oficjalnie zakończyła żałobę po swoim zmarłym przywódcy Kim Dzong Ilu. Od jego śmierci minęły trzy lata. Przy okazji państwo podsumowało „najważniejsze osiągnięcia krótkich rządów Kim Dzong Una”. 

W całej Korei Północnej, w samo południe, w trzecią rocznicę śmierci Kim Dzong Ila, rozległy się syreny alarmowe oraz sygnały dźwiękowe pociągów, statków oraz samochodów. Ponadto, obywatele oddali hołd zmarłemu dyktatorowi trzema minutami ciszy. Wszyscy zwracali się w kierunku mauzoleum, w którym leży przywódca. Do grobowca ustawiły się gigantyczne kolejki.

Eksperci oceniają, że teraz młody dyktator Km Dzong Un może śmielej zacząć wcielać w życie własne pomysły na politykę. Profesor Yang Moo Jin, ekspert ds. Korei Północnej powiedział w rozmowie z „Daily Mail”, że jest to prawdziwy początek ery nowego dyktatora.

Kim Dzong Un miał umocnić się na tronie poprzez egzekucję swojego wuja Dzang Song Thaeka, który miał aspirować do przejęcia władzy. Polityczny mord został określony przez władze Korei Północnej najważniejszym osiągnięciem w ciągu trzyletnich rządów nowego dyktatora.

źródło: sfora.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.